main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Üks edukamaid noori Karola Soe. Raul Vinni

Üks edukamaid noori Karola Soe. Raul Vinni

Golfiklubi panustab noortetööle

Kategooriad: golf
Autor: Alver Kivi
04.05.2018
08:54

Saaremaa golfiklubi on võtnud plaani ala populariseerimiseks ja kandepinna suurendamiseks panustada edaspidi rohkem noortetööle.

„Tahame alale noorte hulgas rohkem reklaami teha,“ rääkis golfiklubi president Ahti Niitsoo, kellel on plaanis tuua üldse rohkem Saaremaa inimesi golfi juurde. „Golfiga peab hakkama tegelema juba päris varakult ja seepärast tahame suunata fookuse lasteaedadesse ning 1. ja 2. klassi laste poole. Konkurents on siin muidugi tihe, sest lasteaias võetakse lapsed juba teiste alade poolt treeningutele ära, aga meie pole sinna veel jõudnud.“

Koos juunioridega kuulub hetkel klubisse 20 noore ringis ja seda on Ahti Niitsoo hinnangul vähe. „Igal aastal teevad paljud noored Kuressaare gümnaasiumis golfi esmakursuse läbi, aga kuidagi ei jõua nad siia,“ tõdes ta.

„Paljud lähevad muidugi mandrile kooli ja tagasiside meie klubiga jääb väga tagasihoidlikuks. Kui laps saab golfiga juba algklassides alustada, siis on lootus, et ta mängib siin veel kaua. Aga kui ta teeb esmatutvuse alles 10. klassis, siis on see hilja.“

Klubi pakub omalt poolt noortele trenne ja vajalik varustus on tasuta saadaval. Saaremaa noortele on ka soodustused treeningmaksu osas. Selleks hooajaks on klubil koostöö väljakupoolse treeneri Mari Suursaluga, kes annab ka koolis golfitunde. Klubil on omajõududega plaanis teha alates seitsmendast eluaastast lastele kaks-kolm golfilaagrit. Kavas on väljasõidud teiste klubide lastega kokku saamiseks ja mängimiseks.

Klubi täiskasvanute arv on tõusuteel ja hetkel on hingekirjas 147 inimest. Ahti Niitsoo sõnul võiks see arv olla oluliselt suurem ja kui igal aastal saaks 20 inimest juurde, siis oleks see juba väga hea. Aga ka siin on tehtud algajatele erinevaid golfi õppimise formaate. „Nad tulevad mängivad mentorringe ja sealt saab juba greenkaartidega inimesi juurde,“ lausus Niitsoo.

Samas on mängijate sportlik tase aasta-aastalt tõusnud ja läinud tunduvalt paremaks. Eestis ja noorte mõistes on klubil läinud väga hästi. Tublid on olnud Karl Aru, Karola Soe ja Ralf Johan Kivi, viimasest oodatakse tulevikus väga head mängijat.

Tänavu tuleb Saaremaa golfiklubil korraldada kolm suuremat võistlust koostöös Eesti Golfiliiduga. Mai lõpus amatööride võistlus, siis seenioride Open, kus on kõik meie paremad koos ja Saaremaa Open. „Käime ka väljas võistlema ja eriti aktiivselt just noortega,“ rääkis Ahti Niitsoo.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.