main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Saarlased sissemarsil. Alver Kivi

Saarlased sissemarsil. Alver Kivi

Gibraltari avatseremoonia edastas olulise sõnumi (galerii)

Kategooriad: Saarte mängud
Autor: Alver Kivi
06.07.2019
23:39

Laupäeva õhtul Europa Sports Centres staadionil toimunud XVIII Saarte mängude avatseremoonia sõnum oli “puhtam meri on meie tulevik”, millega kutsuti kõiki saarte elanikke loodusesse ja ümbritsevasse säästlikumalt suhtuma.

“Gibraltar on väike, aga suur oma külalislahkuses, las need võistlused algavad,” ütles mängude orgkomitee esimees Linda Alvarez pidulikud sõnad staadionile ülesseatud poodiumilt.

Kuigi saarlased sõitsid enda arvates soojale maale valitses avatseremoonial Gibraltari kohta suhteliselt jahe ja väga tuuline ilm, mistõttu otsustasid paljud isegi dressid ja joped selga tõmmata. Korraldajad loobusid ohutuse mõttes ka ilutulestikust.

Saaremaa delegatsioonis oli neid, kellele nähtu oli juba harjumuspärane, aga oli ka neid, kellele oli see esmakordne kogemus. Lipukandja Siim Põlluääre juhtimisel mitme tuhandelise pealtvaatajaskonna ette sammunud saarlased paistsid silma ja olid rõõmsatujulised.

Pärast ametliku osa lõppu ja veetseremooniat, kus osales võrkpallur Gerli Gull järgnes löökriistade kontsert tavalisest prügist, millega korraldajad avasid oma tseremoonia peateema ja mängude moto.

2007. aastast Saarte mängudel osalenud kergejõustiklane Genro Paas ütles, et avatseremoonia oli täitsa tore, kuigi läks natuke venima nagu ikka need asjad. “Muidu oli täitsa okei,” lausus mitmekordne mängude medaliomanik. “Mulle meeldis see trummivärk, mis nad käepäraste vahenditega tegid, hästi tehtud. Sõnum oli roheline mõtteviis.”

Esimest korda Saarte mängudel osaleva sulgpalluri Getter Saare sõnul on kõik väga põnev, sest ta ei tea, mida võistluste poole pealt oodata. “Ühtegi võistlejat ma ei tunne, aga kõik tunduvad olevat sõbralikud ja meeleolu on mõnus,” märkis ta.

“Avatseremoonia ajal hakkas mul kahjuks külm. Mõtlesin, et tulen soojale maale, aga näed siis. Need kõned olid alati nagu nad olid, aga põnev etendus oli ja igati huvitav. Sõnum oli vähem prügi ja vähem plastikut. Olen ise juba pikemat aega sellisest eluviisist lähtunud.”

Saaremaa spordiliidu juhatuse esimehele Kalev Kütile on Gibraltaril toimuvad kolmandad mängud. Ta ütles, et kui eelmiste kordadega võrrelda, siis oli kõik hästi läbi mõeldud ja korraldajad proovisid suurvõistluste tasemel kõiki protsesse läbi viia.

“Eks mõni asi venis, aga istumine oli ikka staadionil murul nagu traditsiooniks saanud ja see kontserdipool oli hästi tore. Sõnum oli puhas loodus ja puhas meri. Kontakte teiste saarte inimestega oli palju ja ohtralt vahetati märke. See oli tore, et kõik oli ühes kohas ja ei pidanud nii pikalt marssima, kiirelt ja lühidalt saadi hakkama.”

Pühapäeval on esimesena võistlustules triatlonistid, kellelt oodatakse ka medaleid.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.