main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Getter Saar mänguhoos. Alver Kivi

Getter Saar mänguhoos. Alver Kivi

Getter Saar lõi sulgpallis platsi puhtaks

Kategooriad: Saarte mängud
Autor: Alver Kivi
12.07.2019
12:58

Gibraltaril toimuvatel Saarte mängudel sulgpallis esimest korda Saaremaad esindanud Getter Saar oli turniiri valitsejanna ja võitis üksikmängus kindlalt kuldmedali.

Finaalis alistus Getter Saarele eelmiste mängude võitja Jessica Li Isle of Manilt 0:2 (13:21, 11:21). “Teadsin, et pean panema oma löökidesse kiirust, et vastane ei saaks oma häid lööke kasutada ja et tema jääks kogu aeg löökidesse hiljaks ning et ma mängiksin natuke kiirema tempoga,” märkis Getter Saar.

“See mul õnnestus, sest ta sai mõned head löögid teha, kui minu enda löök jäi natukene pehmeks. Aga ma arvan, et kokkuvõttes mängisin hästi ja minu närv pidas vastu. Eks ikka kui pikalt juhid võib mõnikord jala lõdvaks lasta, ei keskendu enam korralikult ja siis saab vastane mõned punktid, mis paneb käe värisema. Õnneks suutsin külma närvi hoida lõpuni.”

Finaal ei alanud Getter Saarele kõige paremini, sest ta jäi taha 0:2 ja 2:6. “Värin oli sees,” tunnistas ta. “Ega see ei ole lihtne minna niimoodi finaali mängima, sest panused olid kõrged. Tean, et peaks vastase võitma, aga tema heal päeval võin ka kaotada, kui ei suuda enda kiirust ära kasutada.”

Kehva alguse järel jõudis saarlanna 6:6 viigini ja sealt peale oli sulgpalliväljakul toimuv juba tema kontrolli all. Teises geimis haaras Saar kohe initsiatiivi, sai ette 6:2 ja 9:3 ning vormistas kindla võidu. Vastane oma mängu leidmiseks võimalust ei saanud.

Getter Saar võitis 64 hulgas Fääri saarte esindaja Adhya Nandi 2:0 (21:8, 21:4). Seejärel oli tema vastane 32 hulgas eelmiste mängude pronks Anna Showan Isle of Wightilt, kes pidi tunnistama saarlanna 2:0 (21:14, 21:15) paremust.

1/16 finaalis tuli vastaseks Jersey neiu Grace Rentsch ja väga ühepoolse kohtumise võitis Saar 2:0 (21:3, 21:2). Võidukas oli ka veerandfinaal, kus langes Guernsey esindaja Emily Trebert 2:0 (21:5, 21:12). Poolfinaalis pidi vastaseks olema Gunnva Jacobsen Fääri saartelt, kuid viimase haigestumise tulemusena sai Getter Saar koha finaalis.

“Oli tore turniir,” rääkis värske kuldmedali võitja. “Hästi mõnus atmosfäär, kõik olid sõbralikud, tervitasid mind ja perekonda ning tundub, et ka teistel oli hea meel, et tulin osalema. Korraldusliku poole pealt neil joonekohtunikke ei olnud, aga nad ei ole professionaalid ja kohe algul öeldi, et ärge pahandage nendega. Ma ei kahetse,  et osalesin ja mul on väga hea meel.”

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.