main banner
Saaremaa Spordisõber logo
FC Taritu jätkab Rahvaliigas

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
03.06.2020
08:28

Jalgpalli Rahvaliigas algab 11. hooaeg, see toob üle Eesti kokku 70 võistkonda. Esimest korda on A- ja B-tasandil nimesponsor Coolbet. Saaremaalt asub ainsana võistlustulle FC Taritu.

Rahvaliiga A-tasandil osaleb 29 ja B-tasandil 41 võistkonda. A-tasand on jaotatud viieks 5- või 6-liikmeliseks alagrupiks ning mängitakse kodus-võõrsil süsteemis. A-tasandil osaleb võistkondi üheksast Eesti maakonnast, enim on neid Harjumaalt (11) ja Tartumaalt (7). FC Taritu kuulub ühte alagruppi meeskondadega FC Lebo Ülesanne, Tori Põrgulised, Pärnu United, FCP Pärnu ja Young FC.

A-tasandil pääsevad veerandfinaali viie alagrupi võitjad, kellele lisanduvad alagruppide kolm parimat teise koha omanikku. Rahvaliigade eesmärk on kaasata jalgpalli neid, kes ei soovi või ei saa erinevatel põhjustel mängida kaasa Eesti meistrivõistlustel – olgu põhjuseks liiga suur koormus meistrivõistlustel, oskused või lihtsalt soov pingevabas õhkkonnas jalgpalli mängida. Rahvaliiga olulisim printsiip on, et võimaluse saaksid kõik: iga küla või sõpruskond, kes soovib võistkonda välja panna, saab selle võimaluse. Kasutatavate väljakute nõudmised ei ole ranged – praktiliselt iga küla- või kooliväljak sobib. Sõltuvalt väljaku suurusest on korraga ühes võistkonnas väljakul 7 kuni 11 mängijat.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.