main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Sander Laht põrutab palli väravasse. Alver Kivi

Sander Laht põrutab palli väravasse. Alver Kivi

FC Kuressaare vormistas Kalevi vastu oma teise võidu

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
28.04.2018
16:51

Kui jalgpallimeistrivõistluste meistriliigas kaotati Tallinna JK Kalevi vastu esimene kohtumine võõrsil 0:5, siis koduväljakul sai FC Kuressaare magusa 1:0 revanši.

Meeskonna peatreener Jan Važinski ütles, et eelmine kord oli selja taga võit Tuleviku üle ja võib-olla oldi pilvedes ning mindi liiga suure enesekindlusega peale. “Aga nemad olid igas elemendis meist üle. Pluss füüsiliselt olime väga raskes olukorras, kuna päev taastumiseks oli vähem. Täna muutsime veidi taktikat, pressing oli agressiivsem.”

Kuressaare kunstmuruväljakul mängitud kohtumises haaras kohe initsiatiivi Kalev, Kure mehed keskendusid kaitsele ja teravatele vasturünnakutele. Kokkuvõttes tõi see edu, sest Sander Laht lõi juba 10. minutil karistusalast 1:0 ja nii ka kohtumine lõppes. Teise poolaja algul oli tal veel suurepärane võimalus lüüa ka teine värav, kuid see olukord jäi kasutamata. Külaliste surve vilja ei kandnud ja ühtegi tõeliselt ohtlikku olukorda nad luua ei suutnud.

“Tegime esimesest mängust järeldused, sest nägime, et nad on kontratest haavatavad,” selgitas Jan Važinski. “Suutsime olla teravad. Kui võtame mängu kokku, siis olid vastased palliga 75 protsenti, aga võimalusi oli meil palju rohkem. Tegime ka väikesed muudatused, mis sõltuvad pressingust ja palliga üleminekust.”

Esimest korda tänavusel hooajal ei suutnud vastased FC Kuressaare kaitset ja väravavahti üle mängida ja Ingmar Krister Paplavskis vormistas oma oma esimese nullimängu Premium liigas.

“Kaljuga saime juba enesekindluse ja nägime, et meie kaitsesüsteem  toimib. Täna olid poisid väga distsiplineeritud, kahevõitlused võideti ja müts maha. Suurepärane!” kiitis Jan Važinski oma meeste tegutsemist.

Samas ei usu peatreener, et mäng on juba maksimumi lähedal. “Me ikkagi kohaneme veel liigaga ja siin on kindlasti arenguruumi mängijatel ja võistkonnal. Kui täna midagi juba rünnakul toimus, siis peaks kindlasti veel juurde panema ja teravusi looma ning oma võimalused ära lööma,” leidis Jan Važinski.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.