main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Kaitsja ja Amor Luubi maha tõmmanud. Alver Kivi

Kaitsja ja Amor Luubi maha tõmmanud. Alver Kivi

FC Kuressaare mehed lõid Sillamäe väravavõrgu sahisema

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
08.05.2016
20:38

FC Kuressaare meeste poolt juba esimesel minutil Sillamäe JK Kalevi väravasse löödud avavärav sai veel viiel korral lisa ja kohtumine võideti kindlalt 6:0.

„Tulemus on väga ilus,“ rõõmustas meeskonna peatreeneri kohusetäitja Sander Viira. „Meeskonnale annab see päris palju juurde, pingutasime lõpuni ja endale lüüa ei lasknud.“

Kuressaare linnastaadionil mängitud Eesti meeste jalgpallimeistrivõistluste Esiliiga B kohtumises lõi juba esimesel minutil Tõnis Koppeli suurepärasest söödust värava Amor Luup. Kakskümmend minutit hiljem mängis Koppel täpse sööduga kaitseliini taha üks-üks olukorda Maarek Suursaare ja ründaja lõi 2:0. 29. minutil sai samaga hakkama Mikk Rajaver ja puhkama mindi võõrustajate 3:0 eduseisul.

„Väravad tulid ilusatest söötudest,“ märkis Sander Viira. „Otsisimegi palle nende kaitseliini taha, mis mängis päris kõrgelt ja kasutasime selle ilusti ja resultatiivselt ära. Meil oli plaan nad kohe algul ära suruda ja kasutada ära Sillamäe meeste pikka sõitu ja see täna toimis.“

Samas alustasid ka sillamäelased väga aktiivselt ja tempo oli kõrge. Viira sõnul oli teada, et neil on head ründajad ja nad näitasid seda ka üles. „Aga mida mäng edasi, seda enam hakkas nende kaitseliin lekkima ja päris palju võimalusi jäi meel veel kasutamata ka.“

Saarlased jätkasid kindlalt ja mitmekülgselt ründamist, kui 58. minutil jäädi Maarek Suursaare punase kaardi tõttu vähemusse. See aga mängu pööret ei toonud ja kohe tegi Amor Luup seisuks 4:0.

Nüüd said ka oma parimad võimalused külalised, kuid väravavaht Enri Nurmiku kaks head tõrjet hoidsid Kuressaare värava puutumatuna. „Ikka juhtub, et 4:0 pealt lastakse jalg natuke sirgeks, aga samas olid need tõrjed Enrile enesekindluse suurendamiseks head,“ leidis Sander Viira.

Vähemusse jäädes treener meeskonna taktikas muutusi ei teinud ja teravamalt ründasid jätkuvalt väljakuperemehed. Esmalt lõi Tõnis Koppel 81. minutil 5:0 ja 84. minutil realiseeris Margus Rajaver penalti, mille kohtunik määras karistusalas Aleks Leski mahatõmbamise eest.

„Meie mäng läks kaitses veelgi distisplineeritumaks ja see andis meile palju juurde,“ tõdes Sander Viira. „Kahjuks peab Maarek ilmselt mitu mängu vahele jätma.“

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.