main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Kalju mehed on ametis kaitsetööga. Alver Kivi

Kalju mehed on ametis kaitsetööga. Alver Kivi

FC Kuressaare langes Esiliigast välja

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
08.11.2015
19:06

Eesti meeste jalgpallimeistrivõistluste Esiliiga viimases kohtumises kaotas FC Kuressaare koduväljakul Tallinna Nõmme Kalju II-le 2:3 ja langes järgmiseks hooajaks Esliiga B-sse.

Üleminekumängudeni jõudmiseks vajas FC Kuressaare Nõmme Kalju FC II vastu kindlasti võitu, samal ajal pidid Tartu FC Santos ja Vändra JK Vaprus kindlasti viigistama. Paraku saarlased ja vändrakad kaotasid ning mõlemad langesid järgmiseks hooajaks aste madalamale Esiliiga B-sse.

„Tundus, et tänasel mängul olid poisid teadlikud, et asi on läbi,“ tunnistas FC Kuressaare peatreener Pelle Pohlak. „Pärast Vändra mängu olid poistel pisarad silmas ja kaotusevalu elati välja pärast seda mängu. Võib-olla oli täna sellepärast lihtsam mängida.“

Vihmasel ja tuulisel Kuressaare staadionil vaid võidule mängima hakanud Kuressaare mehed leidsid end aga pärast 18. minutil Stanislav Goldbergi täpset karistuslööki 0:1 kaotusseisus. Puhkama mindi pärast Maarek Suursaare

  1. minuti tabamust siiski 1:1 viigiseisul.

Teisel poolajal ründasid väljakuperemehed ning külalised vastasid vasturünnakutega. Nad jõudsid 53. minutil Peeter Kleini ja 73. minutil Stanislav Goldbergi väravatest ka sihile. Sander Lahti löödud värav 75. minutil vormistas lõppseisu 2:3.

„Võitlus käis lõpuni,“ märkis Pelle Pohlak. „Pigem on kahju esimesest poolajast, kus meil oli mitu momenti ära lüüa. Teisel poolajal lasime endale lollid väravad sisse.“

Pelle Pohlaku hinnangul on üks väljalangemise põhjusi kevade esimeses ringis, kui kaheksa vooruga teeniti vaid 2 punkti. „Sealt hakkasid need asjad pihta,“ leidis ta.

„Kui suvel oli meil kaitseliinis Märten Pajunurm, siis saime ka mõõnast üle ja olime heas sõiduvees. Märteni hinnangul jäi sel aastal kõik sisu taha ning oleks mehed tahtnud, oleks võinud mängida ükskõik kus ja olen sellega väga nõus.“

Teise põhjusena tõi ta välja mõne aja eest tekkinud augu noortetöös. Klubil on üks seltskond pidanud pikalt mängima, sest 1994. ja 96. aastakäigust tuli vaid paar poissi, kuna siis polnud treeninggruppi ja asi jäi seisma. Viimased aastad on noori palju peale kasvanud ja nad hakkavad jõudmööda pead kandma.

Vaja tööd edasi teha

Kuigi FC Kuressaare on viimaste aastatega langenud Meistriliigast kaks liigat alla poole, tuleb see tagasilöök Pelle Pohlaku sõnul üle-elada. „Kurb ja pettunud peabki olema, kuid kui arenguid katastroofina võtta, siis võiks asjad kokku võtta ja laiali minna. Tuleb püüelda ikka ülespoole,“ lausus ta, lisades, et ka Pärnu ja Viljandi on mitu liigat all käinud ja tugevamana tagasi tulnud.

Samas on peatreeneri sõnul esialgu veel lahtine kuidas ja kellega taas tõusuteele pööratakse. „Eks mingil hetkel tuleb koosseisus noorenduskuur ära teha ning vaadata, kes tahab rohkem ja kes niiväga ei taha, et siis tugevamalt tagasi tulla,“ pakkus Pelle Pohlak välja. „Ma usun, et mängijad teavad ise, mis nad teevad, mõni mees on juba sellele kindlasti ka mõelnud.“

Pelle Pohlaku sõnul usaldab ta noori ja usub, et mõni huvitav noor, kes tahab ise mängida annab palju rohkem juurde, kui kogenud mees, kes mõtleb, et enam vist ei viitsi. Seepärast edutas ta tänavu julgelt ka järelkasvu.

„Kõik noored, kes tahavad jalgpalluriks saada, peavad tegema enda jaoks otsuse minna Tallinnasse, sest et kui oled siin gümnaasiumi lõpuni kaob väljakutse ja motivatsioon. Nad peavad selle suure muutuse enda jaoks elus tegema,“ pakkus ta perspektiivikamatele mängumeestele välja lahenduse.

Nüüd peavad aga kõik ennast hooajast välja puhkama, vigastused välja ravima ja siis mõtlema, mis nad edasi tahavad teha.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.