main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Kapten Elari Valmas vastaste vahelt läbi murdnud. Alver Kivi

Kapten Elari Valmas vastaste vahelt läbi murdnud. Alver Kivi

FC Kuressaare koosseis hakkab paika saama

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
27.01.2018
10:09

Taas Premium liigaga liitnud FC Kuressaare koosseis hakkab paika saama, lisaks juba kokku mänginud tuumikule on saadud ka abijõudu, vahendab soccernet.

Meeskonna kapten ja klubi juhatuse liige Elari Valmas kinnitas, et Pelle Pohlak uuel hooajal kõrgliigasse ei naase. Pohlak on Kuressaarega kõrgliigas mänginud varemgi – viimati 2013. aastal -, kuid siis ei olnud ta veel ametis Tallinna Flora ehk konkureeriva klubi presidendina. Palju kära tekitanud küsimus on nüüdseks lahenduse leidnud.

“Ütleme siinkohal, et oleme otsustanud. Pelle mõtles väga pikalt ja pigem Pellet meie nimekirjas ei näe, meistriliigas Pelle ikkagi ei mängi,” selgitas Valmas. “Oli tükk aega diskussiooni, kas ta mängib ja kas see on eetiline või mitte, aga ta tegi otsuse ise ja seda otsust me austame.”

Muus osas on Kuressaare koosseis sisuliselt paigas. Flora duublist liiguvad tagasi klubi kasvandikud Mairo Miil ja Rasmus Saar, neile lisanduvad Ingmar Krister Paplavskis ja Renno Soosaar. Meeskonnaga jääb ka Karl Ivar Maar, kes esindas möödunud hooajal episoodiliselt Viljandi Tulevikku.

“Ametlikult ei ole allkirju all, aga suusõnalised kokkulepped on olemas,” kinnitas Valmas ja lisas, et võimalusel jätkatakse ka Nõmme Unitedi noormängija Georg Ander Sildiga. “Ametlikult pole ka temaga kokku leppinud, aga huvi on mõlemapoolne. Ta hetkel on tõbine ja kodus, aga muidu väga noor ja talendikas mängija, tahaksime temaga jätkata.”

Palju täiendusi Valmase sõnul enam oodata ei tasu, sest saarlased rõhuvad pigem oma tuumikule. “Otsime, aga suurem osa meeskonnast on komplekteeritud. Veel võime loota, et liitub kaks-kolm mängijat, aga ei ole midagi kindlat, ei tahaks nimesid välja öelda. Oleme kaitseliini ja poolikusse täiendusi saanud, hetkel otsime ründava orientatsiooniga mängijaid.”

Senisest tuumikust lahkujaid sisuliselt ei ole, ootamatult sülle kukkunud Premium liiga väljakutse neid juurde ei toonud. Isegi mängijana lõpetanud Urmas Rajaver on meeskonna juures abiks, et füüsilist ettevalmistust läbi viia. Oma ridadest leiti ka mees, kes Tallinnas trenne läbi viiks. “Vaatasime ka mujalt, aga seda teeb Sander Laht. Ametlikult me teda kuskil abitreeneriks ei tembelda, aga ta aitab Jani (peatreener Jan Važinski – I. L.) käe all,” selgitas Valmas.

Kaptenil oli poolehoidjatele edastada ka üks kurb uudis – kolme-aastase pausi järel suurde jalgpalli naasta plaaninud Märt Kluge põlved ei pidanud treeningule vastu. Kuigi Valmas kinnitas, et ka meeskond ise ootab Kluget tagasi, ei näe teda ilmselt siiski niipea.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.