main banner
Saaremaa Spordisõber logo
FC Kuressaare poolkaitsja Amor Luup rünnakul. Alver Kivi

FC Kuressaare poolkaitsja Amor Luup rünnakul. Alver Kivi

FC Kuressaare ja Saaremaa Võrkpalliklubi saavad riigilt toetust

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
03.04.2020
10:05

Eesti valitsus toetab sporti lisaeelarvest kolme miljoni euro suuruse abisüstiga, lootus abile on ka FC Kuressaarel ja Saaremaa Võrkpalliklubil.

Toetusega kompenseeritakse koroona viirusest tuleneva eriolukorra tõttu kohamängude tuludest ilma jäänud sportmängude alaliite ja meistriliiga klubisid. Valitsuse kolme miljoni euro suurusest lisarahasüstist saavad sportmängude alaliidud ja meistriliiga klubid 1,2 miljonit.

FC Kuressaare president Priit Penu ütles, et kindlasti on klubil jäänud saamata piletitulu ning sponsorite ja omavalitsuse abi on vähenenud. „Oleneb muidugi palju saab, aga kogusummat kindlasti ei kompenseerita. Samas on see abiks igal juhul,“ lausus ta.

Saaremaa Võrkpalliklubi mänedžer Hannes Sepp tõi samuti välja jäämata saanud piletitulu ja sponsorite toetuse. „Oleneb summast. Kui see on 5000, siis suurt pilti see ei muuda,“ leidis ta.

Kultuuriministeeriumi spordi asekantsler Taavi Pürn ütles ERR-ile antud intervjuus, et toetuste otsustamisel lähtuti sellest, et spordis saavad kõige rohkem pihta need, kus erasektori toetused on osakaalult kõige suuremad.

Täpseid kriteeriume toetuse saamiseks hakatakse Pürni sõnul veel välja töötama. Ühtlasi plaanitakse lisaeelarvest tuleva 800 000 euroga turgutada spordialaliitudes igapäevase töö jätkamist ning 400 000 euroga spordiklubides noortega tegelevaid 3. ja 4. kutsetasemega treenerid.

 

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.