main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Evandro peab leidma parema enesekindluse ka servil. Kati Sokko

Evandro peab leidma parema enesekindluse ka servil. Kati Sokko

Evandro: Asi ei ole mängutehnikas, vaid mängijate peades

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
26.11.2020
09:54

Saaremaa Võrkpalliklubi nurgaründaja Evandro Dias de Souza on kindel, et eelolevates karikamängudes ollakse pärast esimest kaotust Selveri vastu paremini valmis ja meeskond näitab taas sellist võrkpalli nagu läbi hooaja on seda tehtud.

„Need mängud on meie jaoks väga olulised, eriti veel, kui arvestada viimast kaotusega lõppenud kohtumist,“ märkis Evandro, lisades, et edukad karikamängud on meeskonna võti detsembrisse.

Evandro hinnangul ei mänginud Saaremaa 1:3 kaotusmängus Selveri vastu oma võimetele vastavat võrkpalli. „Polnud meie parim mäng,“ tõdes ta. „Nad surusid meid kohe servi ja hea rünnakuga maha ning see oli meile suur üllatus. Tavaliselt me kontrollime ise mängu kohe algusest peale, aga seekord polnud meie serv ja rünnak vajalikul tasemel. Peame laupäeval taas näitama, kuidas meie mängime võrkpalli.“

Evandro sõnul võis kehva soorituse põhjuseks olla kahe nädalane mängupaus. „Harjutamine ja ainult harjutamine ei ole võrkpallis alati kõige parem,“ lausus nurgaründaja. „11 võidu järel oli meie enesekindlus heal tasemel, aga minu hinnangul polnud me just mentaalselt selles mängus sees. Ei oska öelda, mis juhtus, aga meil puudus tavapärane energia. Aga saame nüüd näidata, et selline olukord oli ühekordne.“

Evandro on senistes kohtumistes toonud oma meeskonna resultatiivseimana 133 punkti ja lahendanud olukordi rünnakul 52 protsendiliselt. Paraku oli mäng Selveriga brasiillasele ebaõnnestumine. Rünnakul suutis ta realiseerida 14 tõstest 6 ja peatreener Ioannis Kalmazidis istutas mehe kolmandas geimis pingile.

„Viimases mängus ei olnud ma tõesti kõige parem, sest olid väikesed isiklikud probleemid, aga pean olema jälle vormis ja selleks ma siin olen,“ rääkis Evandro, lisades, et on jätkuvalt valmis rünnakul keerulistes olukordades vastutust võtma.

Samas ei olnud Selveri vastu kiita ka Evandro vastuvõtt, mis oli lubamatult kehv. „Ma tean, et nad üritavad mind serviga suruda ja seepärast püüan olla vastuvõtul tasemel, et aidata meeskonda,“ oli nurgaründaja enesekindel.

„Nüüd oleme viimastest trennides püüdnud saavutada taas omale vajaliku energia. Asi ei ole mängutehnikas, vaid mängijate peades. Peame olema keskendunud ja kontsentreeruma mängule.“

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.