main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Genfi FIM koosolek. Fotol vasakult: Tamo Toodo, Tiiu Niglas, Marko Saareke, Helen Urbanik ja Sulev Tõnisson. Redmoto

Genfi FIM koosolek. Fotol vasakult: Tamo Toodo, Tiiu Niglas, Marko Saareke, Helen Urbanik ja Sulev Tõnisson. Redmoto

Enduro Estonian GP vastu suur huvi

Kategooriad: Motosport
Autor: Alver Kivi
11.03.2020
14:38

Šveitsis Genfis toimus Rahvusvahelise Motoliidu FIM enduro koosolek, mille fookuses oli tänavune enduro MM-sari. Enduro Estonian GP, mis sõidetakse 17.-19. juulil Saaremaal, keskusega Kuressaares, on sarja üks etapp.

Võistluse korraldustiimi kuuluvad Tiiu Niglas, Helen Urbanik, Sulev Tõnisson ja Tamo Toodo olid kohal, et tutvustada Eestis toimuva MM-etapi plaane. Saadi ülevaade sarja uuendustest ja jagati kogemusi teiste selle aasta MM-etappide korraldajatega. Eestis toimuvat etappi ootavad paljud suure huviga, sest 2018. aastal Tallinnas toimunud MM-etapp sai positiivse tagasiside nii sõitjatelt, tiimidelt kui sarja promootorilt, kes oli samuti koosolekul kohal. Koos Eesti korraldajatega olid esindatud kõigi kaheksa selle aasta enduro MM-etapi korraldajad.

Enduro Estonian GP võistluste juhi Tamo Toodo sõnul oli kogu koosolek väga vajalik ja oli näha, et uue hooaja eel on kõigil ühine eesmärk teha edukas 2020 aasta enduro MM-sari.

„Kuna 2018. aasta Tallinna võistlus ja rajad said positiivse tagasiside, siis meil ennast liiga palju tutvustada polnud vaja. Oleme jätnud nii promootorile kui sõitjatele ja tiimidele hea mulje ja Eesti kogemust toodi eeskujuks. Keskendusime rohkem uue toimumiskoha, Saaremaa tutvustamisele, et kus seal mis hakkab olema ja millise iseloomuga on erinevad testid. Meeskonnad ja sõitjad ootavad jube suure huviga nende jaoks pisut eksootilisse paika võistlema tulemist,“ rääkis Tamo Toodo.

Kuna nädal peale Saaremaal sõidetavat MM-etappi jätkub sari Rootsis, hinnati kõrgelt võimalust peale võistlust Kuressaarest otse Stockholmi lendamise võimalust. Tiiu Niglase sõnul oli oluline osa ka kogemuste vahetamisel ja võistlust korraldava Redmoto klubi esindajad said nii mõnegi hea idee juurde.

„Kompaktsus on üks oluline asi. Samuti olemasolevate mootorispordirajatiste kasutamine. Näiteks Ungari MM-etapp toimub kuulsal Hungaroringil, kus on nii paddock kui ka võidusõitu. Lähen sinna ka ise kohale ja üleüldse võis saadud kogemuste hulgaga rahule jääda,“ rääkis Tiiu Niglas.

Koosoleku raames toimus ka FIM Enduro superlitsentside uuendamine. Nimelt peab igal MM-etapi peakohtunikul olema just see litsents. Enduro Estonian GP peakohtunik Tamo Toodo ja Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni enduro komisjoni juht Sulev Tõnisson läbisid vajaliku koolituse ja on nüüd 2020 aasta FIM Enduro superlitsentsi omanikud.

Võistlusklasside poolelt on lisandunud sarja eraldi klassid 2 takti, 4 takti ja Open. See annab võimaluse ka rahvusliku taseme sõitjatel osaleda MM-sarja etapil. Juba on seeläbi Enduro Estonian GP vastu huvi tundnud Skandinaavia ja Soome sõitjad ning ühtlasi annab see hea võimaluse ka Eesti sõitjatele.

Enduro Estonian GP sõidetakse 17.-19. juulil Kuressaares ja Saaremaal ja see on enduro maailmameistrivõistluste etapp. Kohale on oodata enam kui 150 osalejat 20 riigist.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.