main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Timo Tammemaa blokis. Gertud Alatare

Timo Tammemaa blokis. Gertud Alatare

Eesti võrkpallimeistri selgitab viies kohtumine

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
06.05.2016
08:31

Eesti meeste võrkpallimeistri selgitamiseks läheb vaja ka seitsmendat mängu, sest Pärnu Võrkpalliklubi alistas Selver Tallinna võõrsil 3:1 (25:12, 26:28, 25:20, 25:21). Eesti meister selgub seega pühapäeval kell 16 Pärnu spordihallis algavas kohtumises, vahendab volley.

Selg vastu seina surutud Pärnu kihutas kohtumises minema sellise stardiga, et Selver Tallinnal läks toibumiseks aega ligi poolteist geimi. Avapunktil kõmmutas palli ülivõimsalt punktiks viimased kaks kohtumist vigastuse tõttu vahele jätnud Taavet Leppik. Temast kujuneski üks kohtumise võtmefiguure.

Esimeseks tehniliseks mõttepausiks oli Pärnu ees 8:4, Leppik oli selleks ajaks toonud kolm punkti. Pärnule võimsa ründekäigu juurde andnud pallur sai matši vältel lõpuks 29 tõstet ja panustas võitu 15 punkti.

Järgmise lisakäigu andis meeskonnale Kardo Kõresaar, kes vigastuse tõttu oli senises seerias sekkunud vaid episoodiliselt viiendas matšis, kus tema pealt löödi kolm serviässa.

Seekord kandis võimsalt tegutsenud Kõresaar aga Pärnu võidule. Ta sai kokku 17 tõstet, millest punktiks lõi kaheksa. Just tema võimsad servid ja Harri Palmari blokid aitasid Pärnul kolmanda geimi lõpus teha otsustava spurdi ja 19:18 eduseisult kolm järjestikust punkti teenida. Vastuvõtul Kõresaar ametis ei olnud, sest olude sunnil tuli asendada diagonaalründaja Hindrek Pulka.

Kuigi ülimalt innustunult ja vägevalt mängis terve Pärnu meeskond, oli matši suurim kangelane siiski Hindrek Pulk. Pikemat aega seljatraumaga kimpus olnud diagonaalründaja tegi platsil võideldes vaat et uskumatu ponnistuse.

Seljavalu tegi pallurile sedavõrd häda, et Pärnu rünnaku- ja servikahur pidi ühe oma arsenali võimsaima relva ehk tugeva hüppelt pallingu asendama planeeriva serviga.

Ometi ei tulnud suurt tagasilööki, tema serviefektiivsus oli statistika järgi võistkonna parim. Võib vaid ette kujutada, millist valu tekitasid Pulgale ründelöögid, ent ometi lõi ta üheksast tõstest punktiks viis. Teises geimis jooksis diagonaalründaja ennastunustavalt järele kohtunike laua poole suundnud pallile ja tõi peaaegu lootusestust olukorrast mänguvahendi tagasi platsile. Kolmanda geimi alguses läks valu aga niivõrd suureks, et pallur enam jätkata ei saanud.

See oli koht, kus Pärnu oleks võinud murduda, ent nad ei murdunud. Paar punkti hiljem haihtus 8:5 eduseis punktiliseks kaotusseisuks, kusjuures kaks viimast punkti tulid Lincoln Williamsi serviässadest. Teine oli lausa nii võimas, et Edgar Järveküljel lendas pall vastuvõtust lakke.

Pärnakate juhendaja Avo Keel võttis kiirelt mõtlemisaja ja meeskond suutis taas ette rebida. Neljandas geimis teenis Selver 17:22 kaotusseisust kolm järjestikust punkti, ent ka sellest raskest seisust tuli Pärnu auga välja. Kindlasti tuleb võimalike murdepunktide juurde lisada ka teise geimi viimane kolmandik, kus Pärnul haihtus 20:16 eduseis.

Pärnu tegi lõpuks 15 serviviga, ent lõi ka 11 ässa. Selveri numbrid olid 16 ja viis.

Võitjatele tõi Timo Tammemaa 9 ja Hindrek Pulk 6 punkti. Selveri poolel panustas Karli Allik 11, Mihkel Tanila 10 ja Helar Jalg 1 punkti.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.