main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Pall lendab vastaste poolele. Allan Mehik

Pall lendab vastaste poolele. Allan Mehik

BIGBANK-i purustanud Saaremaa VK tõusis liidriks

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
19.01.2020
19:07

Credit24 võrkpalliliigas võttis Saaremaa Võrkpalliklubi kodus seni esikohal olnud BIGBANK Tartult igasuguse mänguisu, kui purustas vastase geimides 25:11, 25:19 ja 25:12 ning võiduga tõusti ka turniiritabeli liidriks.

“Ootasin vastaselt rohkem vastupanu,” tunnistas peatreener Ioannis Kalmazidis. “Aga me mängisime ise väga soliidselt ja keskendunult ning hoidsime väljakul distsipliini. Tegime Tartule vastumängu väga keeruliseks ja nende ründajatel oli meie vastu väga raske.”

Kuressaare spordihoones oli Saaremaa kogu kohtumise jooksul domineerivamaks pooleks ja ületas BIGBANKI igas elemendis. Ja kui teise geimi algul jäädi 0:4 kaotusseisu tuldi sellest kiirelt välja mindi oma teed. Revanš detsembri lõpus karikafinaalis saadud kaotuse eest oli magus.

Ioannis Kalmazidis ütles, et mäng ei olnud mingil juhul perfektne ja ta ei ole kunagi sada protsenti rahul. “Alati saab paremini mängida,” märkis peatreener. “Aga ma mõistan, kui on selline edu, siis kiputakse väljakul pisut fookust kaotama ja teise geimi algul see ka juhtus. Õnneks ärkasime kiirelt ja panime masina täispööretel tööle. Samas saame kindlasti veel paremini.”

Peatreeneri sõnul on treeningutel tehtud edasiminek kaitsetöös. “Blokk ja kaitse koos,” selgitas Ioannis Kalmazidis. “Täna saime palju tagasi tulnud palle üles ja see annab meeskonnale psühholoogilise eelise. Hea kaitse annab võimaluse vasturünnakuteks ja selle pealt saime ka kindluse. Samas saame ka siin veelgi juurde panna.”

Meeskonna keskblokeerija Henri Treial tunnistas, et ta ei arvanud, et nii lihtsalt tuleb. “Mingisugused pinged pärast karikafinaali kaotust veel olid, aga suutsime pea selge hoida ja saime tabloole sellised ilusad numbrid,” lausus ta. “Ma arvan, et kõik algas servist. See õnnestus täna suurepäraselt, saime nad võrgust eemale ja tänu sellele toimis meil ka blokk väga hästi. See oli üks peamisi edu elemente.”

Treiali hinnangul oli treeneri roll edus väga suur. “Eks me oleme trennis ka väga-väga head tööd teinud, meil on kindel siht silme ees mida me tahame ja kõik on tipp-topp,” tõdes ta, lisades, et meeskond siiski tippvormis veel pole, kuigi selle mängu puhul võib seda peaaegu öelda.

Karikafinaalis saarlastele palju pahandust teinud BIGBANKI temporündaja Alex Saaremaa hinnangul jäädi seekord võõrustajatele kõiges alla. “Rünnakul ei suutnud hakkama saada, vastuvõtt oli kehv ja ilmselt see kerge bussisõit ka väsitas. Aga keskendume järgmistele mängudele ja unustame selle,” rääkis ta.

Saaremaa rünnakuid vedasid 12 punkti toonud Daniel Maciel ning võrdselt 11 punktiga panustanud Keith Pupart ja Javier Jimenez. Saaremaa vastuvõtt oli 39%, rünnakuid realiseeriti 59-protsendiliselt, blokipunkte kogunes 9 ja servipunkte 8 (eksiti 5 pallingul).

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.