main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Andres Kuusk jäi konkurentidele ületamatuks. Alver Kivi

Andres Kuusk jäi konkurentidele ületamatuks. Alver Kivi

Andres Kuusk sai Saare maakonna malemeistriks

Kategooriad: Male
Autor: Alver Kivi
27.04.2019
09:02

Aastase vaheaja järel toimunud Saare maakonna meistrivõistlustel klassikalises males osales kaheksa maletajat. Mängiti Šveitsi süsteemis viie päeva jooksul kolm vooru.

Otsustavad sündmused toimusid teises ja kolmandas voorus. Peafavoriit Andres Kuusk võttis Martin Kallase vastu etturi, kuid kaotas selle taas ja jäi halvemasse seisu. Siis eksis omakorda Kallas ja “kinkis” etturi tagasi. Mõlemapoolses ajapuuduses realiseeris Kuusk oma paremuse võiduks.

Kui Kuusk oli kolmandas voorus mustadega mängides rünnakupartiis võitnud ka Marko Siili, oli ta punktilise eduga tõusnud võistluste liidriks. Seetõttu võis ta järgmises voorus Rain Kilumetsaga mängides teha kiirviigi.

Teises voorus toimus ka viis tundi kestnud maratonpartii Rain Kilumetsa ja Marko Siili vahel, mis lõppes 119. käigul viigiga. Analüüs näitas, et Kilumets oleks võinud partii võita 36. käigul vankrikahingu ja matiga.

Meistritiitli võitis Andres Kuusk 4,5 punktiga. Võrdselt 3,5 punkti kogusid Rain Kilumets, Marko Siil ja Martin Kallas.

Juuno Jalakas

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.