main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Andi Noot lõpetas hooaja võiduga. Alver Kivi

Andi Noot lõpetas hooaja võiduga. Alver Kivi

Andi Noot võitis Soomes kolmandat korda järvejooksu

Kategooriad: Kergejõustik
Autor: Alver Kivi
01.11.2016
20:23

Sise EMiks valmistuv Andi Noot võitis täna Soomes Rautajärvel 9,4 km pikkuse järvejooksu ajaga 29.59, edestades teisena finišeerinud soomlast Jaakko Piesaneni kaheksa sekundiga. Noot on varem samal jooksu võitnud kaks korda, vahendab Jooksuportaal. Tema parim tulemus pärineb mulluselt jooksult, kui lõpetas selle ajaga 28.43, mis on ühtlasi rajarekord.

Nooda sõnul naudib ta alati Soomes jooksmist. “Täna üritasid soomepoisid kahekesi mind maha kangutada, aga jäid sellega hätta. Tundsin ennast kindlalt, kuna tean, et viimase kilomeetrini hoian ära, siis on alati salves üks “soomustläbistav kuul”, mille ka täna 400 m ülesmäge enne lõppu käiku lasin,” ütles Noot ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele. Soomlased ei suutnud saarlasele vastata ja nii lasi ta viimased meetrid vaikselt üle finišijoone. “Täna mul kuhugi kiiret polnud, vaatasin mis tempot soomlased pakuvad,” lisas Noot. Jooks kulges 3,8 km asfaldil, ülejäänud osa on kruusatee üles-alla ümber järve.

Andi Noot hindab oma praegust seisu positiivselt ja töötab ainult sise EM 1500 m normi 3.44 täitmise nimel. “Iga päev on arvel. Kõrvalt jätkan ka metsas töötamist nädalast nädalasse, sest see on ainuke asi, tänu millele suudan vähekenegi mingisugust tempot rajal arendada. Ainult jooksuga ei suudaks ma midagi,” sõnas Noot, kes nimetab end metsameheks ja armastab oma tööd. Mingisugust üleminekuaega ta endale ei lubanud. “Jooksin kogu aeg, mingit pausi ei teinud. Kui tahame kuhugi jõuda, siis ei ole aega puhata,” rõhutas Noot.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.