main banner
Saaremaa Spordisõber logo
6 päeva alguseni: Saarte mängud Gibraltaril plastikuvabad

Kategooriad: Saarte mängud
Autor: Alver Kivi
30.06.2019
08:16

6.-12. juulini Gibraltaril toimuvate Saarte mängude korraldajad on võtnud eesmärgiks korraldada loodussäästlikud mängud.

Gibraltari mängude korralduskomitee esinaise Linda Alvarezi sõnul teevad võõrustajad kõik, et iga võistlustele saabuja tunneks end selle nädala jooksul teretulnuna, vahendab Gibraltar Chronicle.

“Me tahame oma mängud läbi viia plastikuvabalt ja ka meie mängude purskkaev on valmistatud ringlusse võetud materjalist,” lausus Alvarez, kes avaldas lootust, et Saarte mängudel jätkatakse ka tulevikus sama poliitikaga.

Toetamaks säästvuspoliitikat ja vähendamaks ühekordselt kasutatava plastiku ringlust on korraldajad vähem keskkonnasõbralike polüesterkottide asendamiseks lasknud toota 2500 ökopuuvillast tõmblukuga kotti, 3000 keskkonnasõbralikust materjalist kaelapaela, traditsiooniliselt võistlejate ergutamiseks fännidele mõeldud ban-bangi pulgad on asendatud 8000 ringlusse võetud täielikult biolagunevast materjalist valmistatutega ja 2800 alumiiniumist veepudelit, mis jagatakse osalejatele ja ametnikele.

Rahvusvahelise Saarte Mängude Assotsiatsiooni esimees Jörgen Pettersson ütles, et Gibraltaril valitsev spordihuvi tagab ka nende mängude edu. “Gibraltarit tuleb õnnitleda raske ja sihikindla töö eest, mis on tehtud selleks, et olla Euroopa selle aasta suurima spordiürituse võõrustaja,” märkis ta.

LOO KASUTAMINE AUTORI LOATA KEELATUD.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.