main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Noorte start. Imbi Raasuke

Noorte start. Imbi Raasuke

12. Juku Jooks Taritus

Kategooriad: Kergejõustik
Autor: Alver Kivi
30.06.2019
11:39

28. juuni õhtupoolikul kella viiest algas Taritus Lepiku talu õues peale sigin-sagin. 12. Juku Jooks kulges tavapärases rütmis. Pererahvas ja kohtunike brigaad olid lahkelt kõiki juhendamas, registreerimas, et läbi viia järjekordne kohaliku spordientusiasti, Lepiku talus 1917.a. sündinud Johannes Raasukesele pühendatud mälestusvõistlus.

Johannes tegeles küll peamiselt raskejõustikuga, nii maadluse, poksi kui ka tõstmisega, tulles mitmel korral maakonna meistriks. 1936. aasta „Meie Maas” nendib spordiinstruktor E. Tuhk: „et üldiselt raskejõustiku edu pidurdab suurel määral abinõude puudus, nagu tõstekang, maadlusmatt, poksikindad jne….loodame, et ühisel jõul läheb korda muretseda rohkem abinõusid ja tulevikus on osavõtt ja sisult võistlused palju tüsedamad”.

Haridusseltsi „Ärataja” G(K)otlandi spordiringi mehed Johannese eestvedamisel need abinõud ise muretsesid ja tõusid 30-ndate lõpus maakonna parimateks. Johannes oli tubli ka kergejõustikus ja krooniti 1938.a. maakonna meistriks 1000 m jooksus ajaga 3.00,0. peale sõjavintsutusi jäi Johannes Tallinna, tegeles töömehe elu kõrval veel ka mitme spordialaga. 27.märtsil 1998.a. staažikas spordimees suri.

Tillu jooksul osales 19 eelkooliealist. Kõigile neile perekond Raasukeste poolt auhinnaks šokolaadimedal ja kõrrejook kosutuseks. Järgnesid võistlusstardid kuues vanuserühmas.

12. Juku Jooksu oma vanuserühma võitjad olid: Lovise Pärna 4.27,2; Uku Orav 4.05,0; Marta Link 4.07,4; Ott Orav 3.23,3; Lisett Alt 3.19,6 (ka parim naine absoluutarvestuses, oma vanuserühma rekord); Roland Kreek 3.14,6; Helina Pärna 3.28,2; Janar Mai 2.44,9 (ka parim mees absoluutarvestuses); Marily Salong 4.33,4; Kaido Eichfus 2.55,6; Ellen Pärna 6.57,3 ja Tarmo Mändla 3.05,6 (oma vanuserühma rekord).

Teiseks-kolmandaks tulid: Emma Piipuu, Adele Gahler, Trevon Leiger, Rudolf Jürviste, Kärt Tiitson, Marileen Kontšuk, Kädi Õun; Oskar Link, Jacob Kasemaa, Rando Tarkmeel, Kristiina Piipuu, Mairo Mändla, Egert Gahler, Linda-Triin Ait, Annika Jürviste, Ülar Jürviste, Ingemar Pajo, Egon Gahler. Kokku osales poolsada võistlejat ja 86 rahvajooksjat-kõndijat, kohtunikku. Läbi ajaloo on siis vähemalt korra startinud/osalenud neli ja poolsada osavõtjat; Täpsemad tulemused FB-s „Juku Jooks”.

Korraldustoimkonna poolt suur tänu toetajatele igati õnnestunud üritusele kaasa aitamast: Taritu Arenguselts, Saaremaa Vesi OÜ, Premia Tallinna Külmhoone AS, Saaremaa vald, Saaremaa Spordiliit, perekonnad Raasuke ja Link, Liina Solotarjeva, Egon Gahler, Lepiku talu rahvas ja rohkearvuline osavõtjate pere.

Urve Vakker

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.