main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Tiidrek Nurme finites koos Roman Fostiga. Erakogu

Tiidrek Nurme finites koos Roman Fostiga. Erakogu

Tiidrek Nurmel Dohas karjääri parim tiitlivõistluste maraton

Kategooriad: Kergejõustik
Autor: Alver Kivi
06.10.2019
08:04

Dohas toimuvatel kergejõustiku maailmameistrivõistlustel sai Tiidrek Nurme 29 soojakraadi juures joostud maratonil 2:17.38-ga 26. koha.

Tiidrek Nurme vahendas, et Doha MM meeste maraton oli üllatuste üllatus. Kui esialgu arvati, et läheb nii nagu naistel – ekstreemseks, siis meeste maraton oli pisut madalama õhutemperatuuri ja õhuniiskuse tõttu tõeline tippvõistlus, kus ühtegi positsiooni niisama kergelt ei loovutatud.

“Selleks, et konkurentsis püsida pidi 30 kraadises kuumuses kiireid aegu näitama,” märkis Nurme. “Läksin reipalt välja, kuid viimasel kümnel kilomeetril hakkas keha järgi andma ja meestest mõõdumine ei olnud sugugi mitte lihte, kuigi parandasin oma positsiooni kogu distantsi vältel, ka viimastel kilomeetritel.”

Tiidrek Nurme hinnangul on 26. koht ja aeg 2.17.38 kindlasti tippklassi kuuluv sooritus, arvestades, et stardis oli 73 jooksjat ning ta paiknes pingereas 40. kohal. Kunagi varem Nurme pole maailmameistrivõistlustel nii kõrgel positsioonil lõpetanud.

“Pean ära mainima, et minu meeskonnakaaslane Roman Fosti tegi väga ägeda jooksu, lõpetades 33. kohal ning jäi mõni sekund alla oma isiklikule rekordile. Olen Jumalale tänulik sellise aastate pikkuse meeskonnakaaslase eest ning loodan siiralt, et võistleme koos Tokyos,” lausus maratoonar.

Jooksu võitis etiooplane Desisa 2:10.40-ga, tema kaasmaalane Mosinet Geremew kaotas 4 ja keenialane Amos Kipruto 11 sekundiga.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.