main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Mäng käib. Alver Kivi

Mäng käib. Alver Kivi

Kuressaare Paide vastu võitluslikkusest ei piisanud

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
02.10.2018
21:33

Jalgpalli Premium liigas  koduväljakul Paide Linnameeskonna vastu esimesel poolajal 0:2 kaotusseisu jäänud FC Kuressaare oli jõudmas viigiseisuni, kuid leidis hetk hiljem end hoopis 1:3 kaotuseisust.

Kure Arenal mängitud kohtumise saatus otsustati lõplikult minuti jooksul. Esmalt oli 2:2 viigini jõudmas Kure, kui Elari Valmase löögist läks pall Paide väravavahi Rene Merilo kaenla alt läbi, kuid väravajoone ületamist kohtunikud ei fikseerinud. Hetk hiljem teenis Paide ründaja Tarmo Neemelo kukkumisest penalti, mille realiseeris 71. minutil Henri Välja.

“Premium liiga on juba sellise tasemega, et kui endal jääb natuke puudu, siis vastane kohe karistab,” tõdes FC Kuressaare peatreener Jan Važinski. “Meil puuduvad otsustavates momentides õiged otsused, kusagil jääb kvaliteedist ja kogemustest puudu, sest on noori mängijaid ja mehi, kes pole Premium liigas mänginud. On olukordi, kus võiks tegutseda lihtsamalt, aga mängitakse keerulisemalt, tehakse valed otsused lihtsates olukordades.”

Mäng algas hoogsalt ja juba 8. minutil saatis Paide kaitsja Tanel Neubauer 17 meetrilt palli postipuutega ristnurka. 30. minutil suurendas Kristofer Piht täpse kauglöögiga külaliste eduseisu 2:0-le. Saarlaste parima võimaluse eest hoolitses kaitsja Ranon Kriisa, kes palli peaga latti lõi.

“Esimesel poolajal oli meil palju praaki vastaste poolel ja me ei suutnud palli püsima jätta, tulid lihtsad pallikaotused,” tõdes Jan Važinski, lisades, et nende väravad olid ka sellised, et suurema pressiga oleks võinud neid vältida.

Teine poolaeg algas Kure rünnakutega ja 52. minutil lõi Sander Laht 20 meetrilt seisuks 1:2. Saarlased jätkasid ladusalt ja tundus, et punkti teenimise võimalused on kõik olemas, kuni kohtumise saatuse otsustanud momendini. Ka seisul 1:3 polnud võõrustajad murdunud, kuid kaotusest pääsu ei olnud.

“Pressinguga parandasime mitu asja ja kaitses mängisime ka hästi. Teisel poolajal olime kohe mängus sees, lõime ära ja siis olukord, kus meie oleks võinud viigivärava saada, aga hoopis nemad realiseerisid järgmisel rünnakul penalti,” märkis Jan Važinski.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.