main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Võrkpallur Kevin Saar liitus Argentiina tippklubiga

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
14.09.2023
14:21

Mullu Bahrein võrkpalliliigas mänginud nurgaründaja Kevin Saar sõlmis lepingu Argentiina tippklubiga UPCN San Juan Voley.

UPCN San Juan Voley on Argentiinas enim tiitleid võitnud klubi. Klubide MMil saadi 2015./16. aastal kolmas koht, Brasiilia tippklubi Sada Cruzeiro ja Venemaa tippklubi Zenit Kazani järel. Aasta hiljem saavutati seal viies koht. Argentiina liiga on võidetud üheksal korral, super-karikat seitsmel korral jne.

„Vaieldamatult jõudsin Argentiina tippklubini tänu agendi heale tööle nagu üldjuhul võrkpallimaastikul käib. On agendid, kes sulle klubi otsivad ja hiljem saavad mingi prostendi, kas mängija palgast või otse klubilt,“ selgitas Kevin Saar.

Argentiina pole Eesti võrkpalluritele just tavapärane mängupaik ja samas asub Lõuna-Ameerika ka kodust kaugel. Kevin Saare sõnul ta sellise võimaluse tekkimisel üldse ei mõelnud, kuigi muud päris erinevaid pakkumised tulid läbi suve, kuid midagi sellist, mis kohe kõnetanuks ei olnud.

„Kiired läbirääkimised koduse presidendiga ja ütlesin oma nõusoleku agendile, et ta saaks asjadega edasi liikuda,“ märkis nurgaründaja, lisades, et lõpuks sai määravaks siiski ennekõike klubi tase ja ajalugu.

„Tegu on läbi ajaloo kõige edukama klubiga Argentiinas ja väga professionaalse organisatsiooniga. Samas Argentiina liigast tean vähe, kuid tundub väga tehniline. Enne allkirjastamist vaatasin mõned mängud eelmisest hooajast ja sealt ka need vähesed teadmised.“

Isiklikke eesmärke Kevin Saar endale seadnud ei ole. „Soovin võidelda põhikoosseisu koha eest ja võita kõik tiitlid, mida meile sel aastal pakutakse,“ lausus ta.

Kevin Saare sõnul katsub ta hetkel harjuda kuue tunnise ajavahega ja kliimaga. Argentiinas on talv, mis tähendab, et öösel on kohati 3 kraadi sooja ja päeval enamasti 20 ringis. Üsna tihti tuleb mägedest mingisugused soojad tuuled, mis keerutavad korralikult linna kohal ja temperatuur tõuseb siis üle 30 kraadi.

Eestis mängis Kevin Saar Danpower Võru Võrkpalliklubis. Seejärel sõlmis ta lepingu Šveitsi Volley Luzerniga, jätkas Saint-Quentin Volleys Prantsusmaal ja seejärel liitus ta Küprosel APOEL Nicosiaga. Korraks naases Saar kodumaale Selver/TalTechi ja jätkas seejärel Türgis Altekma SK-s ja eelmisel hooajal oli ta Al-Najmas Bahreinis.

Argentina võrkpalliliiga 2023/24 poole liikudes lisas UPCN San Juan Vóley teiste uute liitujatena välja veel ameeriklase Brandon Rattray ja kanadalase Mateusz Wlodarski.

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.