main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Poodiumil. Honza Fronek/RallyMania/Robert Virves Facebook

Rehvi lõhkunud Virves ja Lesk tõusid viimase katsega poodiumile tagasi

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
01.07.2024
08:02

Poolas sõidetaval MM-ralli langesid Škodal kihutanud Robert Virves – Aleks Lesk WRC2 arvestuses eelviimase katsega rehvi purunemise tõttu teiselt kohalt viiendaks, kuid viimase katsega võeti kolmas koht siiski tagasi.

WRC2-s purunes Virvese autol rehv, ta kaotas üle minuti ja langes teiselt kohalt viiendaks. Enne viimast katset lahutas saarlasi poodiumist ligi 10 sekundit. Ralli viimasel katsel purunes aga kolmandal kohal olnud Nikolay Gryazini autol rehv mille tulemus kaotas ta katse võitnud Virvesele 18,4 sekundit. See aga tähendas, et viimase kiiruskatsega kerkis Virves tagasi poodiumile.

„Viimast võistluspäeva alustasime kiiruskatsevõiduga, mille järel möödusime Solbergist ja tõusime tagasi teiseks,“ märkis Robert Virves, et ka päeva teisel katsel suudeti oma edu kasvatada.

„Eelviimasel saime aga pihta sõidujäljes olnud kivile, mis lõhkus koheselt rehvi ja kaotust kogunes üle minuti ning langesime viiendaks. See oli mõru pill mida alla neelata, kuid seejärel tuli fookus suunata viimasele kiiruskatsele, sest tol hetkel olime poodiumikohast 9,7 sekundi kaugusel.“

Virvese sõnul oli viimasel katsel oli õnn lõpuks ka saarlaste poolel ja tänu eespool oleva konkurendi rehvipurunemisele ja hästi õnnestunud katsele tõusti tagasi poodiumile ja seda ülinapi, kõigest 0,6 sekundilise eduga! „Oleme väga rahul näidatud kiirusega ja lõpuks õnnestus ka paar katsevõitu võtta, mis olid minu jaoks esimesed WRC2 klassis,“ lausus ta.

WRC2 lõppseis: 1. Sami Pajari, 2. Oliver Solberg +22,0, 3. Robert Virves +1.23,3, 4. Georg Linnamäe 1.23,9, 5. Pierre-Louis Loubet +1.26,9, 6. Nikolai Grjazin +1.32,1.

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.