main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Muhu väina regatt tänavu Saaremaad ei väisa

Kategooriad: Purjetamine
Autor: Alver Kivi
29.02.2024
08:28

67. A. Le Coq 67. Muhu Väina regati esimene võistluspäev on esmaspäeval, 15. juulil, kui purjetatakse lühem avamereetapp ehk Tallinna ring. Teisipäev jätkub Tallinnas lühirajaformaadis, purjetajate keeles „vorstisõitudega“ vastu- ja allatuule rajal ning seda siis suure hulga ja erineva suuruse ja kiirusega jahtide tõttu kahel võistlusalal.

 Kolmapäeval, 17. juulil ootab purjetajaid ees tänavuse regati kõige pikem etapp Tallinnast Hiiumaale Kärdlasse, kus regatilisi võõrustavad Jahtklubi Dago ja Kärdla Sadam. Südasuvel enamasti valitsevate läänetuulte tõttu võib see etapp purjetajatele vastutuules krüssates üsna suuri väljakutseid pakkuda. Samas – liiga vähese tuulega võib see samas ka ajaliselt väga pikaks venida.

 Igal juhul lubab regati võistlusteade sõltuvalt eelneva võistlussõidu kestusest ja ilmastikuoludest järgneval päeval anda vaba päeva osadele või kõigile võistlusklassidele. Loodame, et seda tegema ei pea ja neljapäeval, 18. juulil saab Kärdla lähistel purjetatud regati neljas etapp – Kärdla ring.

 Reede, 19. juuli toob regati distants jahid tagasi mandrisadamasse Haapsalus. Aastaid on Haapsalu Linn olnud Muhu Väina regati lahke võõrustaja – nii ka sel aastal koos Haapsalu Jahtklubiga. Haapsalu külalislahkust saavad regatilased nautida kaks päeva, sest viimasel võistluspäeval purjetatakse regati viimane etapp Haapsalu ring laupäeva 20. juuli õhtuks selguvad A. Le Coq 67. Muhu Väina regati võitjad.

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.