main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Malefestivali kolm nimekamat meest tulevad Ukrainast ja Põhja-Makedooniast

Kategooriad: Male
Autor: Alver Kivi
23.05.2023
08:19

IV Coop Saaremaa Malefestivalil osalevate meeste praeguse stardinimekirja kiirmalereitingute alusel kuuluvad top 3-e ukrainlased Ruslan Ponomarjov ja Juri Kuzubov ning Põhja-Makedooniat esindav Kiril Georgiev.

Ruslan Ponomariov on Ukraina suurmeister, kes tuli 2002. aastal vaid mõni päev pärast 18-aastaseks saamist FIDE maailmameistriks. Ponomariovi pikk malekarjäär on olnud äärmiselt edukas: lugematu arv kõrgeid poodiumikohti prestiižsetelt rahvusvahelistelt turniiridelt, Ukraina meeskonnaga kaks maleolümpiakulda ning meie festivali raames vast eriti relevantne – välkmale maailmameistrivõistlustelt pronks aastal 2013, edestades teiste seas näiteks maailma tippmängijaid Dmitry Andreikinit, Ian Nepomniachtchit ja Shakhriyar Mamedyarovit. Endiselt aktiivselt professionaalsel tasemel mängimise kõrvalt teeb Ponomariov sageli ka maleteemalisi voogedastusi.

Yuriy Kuzubov on samuti Ukraina suurmeister, kes on tulnud Ukraina meistriks aastal 2014. 2021. aastal tuli Kuzubov Ukraina meeskonnaga tšempioniteks Euroopa võistkondlikel meistrivõistlustel ning võitnud on ta mitmeid teisigi rahvusvahelisi turniire, nende seas tänavu jaanuaris Tallinnas toimunud Paul Kerese memoriaali kiirmales.

Kiril Georgiev on Põhja-Makedoonia lipu all mängiv suurmeister, kes on pärit Bulgaariast ja tulnud seitsmel korral Bulgaaria malemeistriks. Malemaailma tähelepanu alla sattus ta esmakordselt 1983. aastal, tulles väga kõrgete punktidega juunioride maailmameistriks. Sellele järgnes palju rahvusvaheliste turniiride võite ning ka Kiril on tulnud välkmale MM-il kolmandaks (1988.a.), võites veerandfinaalis GM Garry Kasparovit.

Saaremaa Malefestival

 

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.