main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Kristjan Kombe vahetusse minemas. Alver Kivi

Kristjan Kombe: miinimumeesmärk on püsimajäämine, maksimumeesmärk edasipääs

Kategooriad: Jäähoki
Autor: Alver Kivi
21.04.2023
08:32

Eesti jäähokikoondise ründaja Kristjan Kombe seab pühapäeval Tondiraba jäähallis algavaks IIHF jäähoki MM-i I divisjoni B-grupi turniiriks kaks selget eesmärki: vähimaks sihiks on püsimajäämine ja maksimumeesmärgiks tõusmine astme võrra kõrgemale.

23-aastane Kombe kuulus äsjalõppenud hooaja alguses Helsingi Jokerite farmklubi Kiekko-Vantaa, kuid siirdus kohe laenule teise Mestise meeskonda Joensuu Kiekko-Pojat. Põhiturniiril osales Kombe 46 mängus, viskas 9 väravat ja andis 28 tulemuslikku söötu, aidates JoKP viiendale kohale. Sõelmängudes jõudis JoKP poolfinaali, kus kaotati Kiekko-Espoole 0:4. Kombe mängis kõigis 10 mängus ja teenis neli söödupunkti, vahendab eestihoki.ee.

Soomes kulges Kombe karjäär läbi Hämeenlinna Pallokerho (HPK) akadeemia, hooaegadel 2018/2019-2020/2021 esindas ta Liigas mängivat esindusmeeskonda, kogudes 64 mänguga 2+1 punkti.

Hooajaks 2021/2022 sõlmis Kombe lepingu Helsingi Jokeritega ning osales kolmes KHL-i mängus, visates ka ühe värava. Põhilise mänguaja kogus ta Kiekko-Vantaas, kus 44 mänguga kogunesid kontole 8+22 punkti.

Pikemas perspektiivis loodab Kombe püsida tervena ja vigastusteta ning mängida nii pika karjääri kui võimalik.

Kombe lemmikmängijaks on koondisekaaslane Robert Rooba. „Kaptenina oskab ta meeskonda ühte liita ja innustada ka siis kui mäng ei õnnestu alati kõige paremini,“ leiab Kombe. NHL-is on tema lemmikuks Pittsburgh Penguins kuna seal on head mängijad.

Vabal ajal meeldib Kombele PlayStationiga mängida, sportida ja sõprade seltsi nautida. Meeleldi kuulab ta Nublut, jälgib jalgpalli, korvpalli ja dartsi ning naudib komöödiafilme Kevin Hartiga peaosas. „Kahjuks ei ole ma jõudnud veel palju reisid, aga lemmikkoht on Eesti!“

Kombe usub ja loodab, et kodune MM-turniir aitab tublisti kaasa Eesti hoki arengule. „Loodetavasti mängime lähitulevikus MM-il juba kõige paremate meeskondadega,“ sõnas ta.

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.