main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Karli Allik koondises. Britt Mäekuusk/volley.ee

Karli Allik jätkab karjääri Itaalias Cuneo Volleys

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
09.07.2024
09:22

Eelmisel hooajal Itaalia võrkpallimeistrivõistluste Esiliigas Santa Croce Kemas Lamipel meeskonnas pallinud Eesti koondise nurgaründaja Karli Allik otsustas saapamaal jätkata legendaarses Cuneo Volleys.

„Eelkõige meeldis mulle väga eelmisel hooajal Itaalias mängida ning esimest korda oma karjääri jooksul tundsin, et eluolu ja kultuur mulle väga meeldib ja seepärast leidsin, et tahaks vähemalt ühe aasta veel Itaalias mängida,“ põhjendas Karli Allik oma valikut.

Karli Allikul oli pakkumisi ka teistelt Itaalia klubidelt, aga ta otsustas Seria A2-s mängiva Cuneo Volley kasuks eelkõige seepärast, et see tähendab tema jaoks kõrgemat taset. Cuneo oli 90-tel Itaalias väga suur klubi ja nendel on alati väga suured eesmärgid. „Minul kui mängijal ei saa seal olema kindlasti lihtne, sest klubi juhtkond ootab palju, fänne on saal täis ja tegu on tõelise võrkpalli mekaga,“ selgitas Allik.

„See mängusaal on vägev ja mängijatelt oodatakse klubis ilusat võrkpalli. Kuulsin väga palju positiivset ka enda senistelt klubikaaslastelt Santa Croces, kes soovitasid Cuneo meeskonda minna.“

Alliku hinnangul on tase ühtlane ja kasutusel on ka challenge süsteem, mis annab talle võimaluse olla väljakul võimalikult efektiivne. Kuna ta ei ole võrreldes teiste meestega just kõige pikem mängija, siis challenge’i abiga saab ta palju kasutada ära vastaste blokki.

Karli Allik ei välista ka võimalust, et karjäär Itaalias kujuneb isegi pikemaks. „Täiesti võimalik,“ tõdes nurgaründaja, kelle sõnul on inimesed on sõbralikud, kuid võivad olla ka otsekohesed ja ülbed, aga kuidagi see kultuur ja söök….

„Kogu see kompott kokku. Muidugi ka võrkpall, sest Itaalia on võrkpallis teada-tuntud. Kuigi liiga pole kõige kõrgem on see minu karjääris kindlasti kõige tugevam koht, kus olen mänginud. Aga ma tahan ka Itaalia keele täiesti selgeks saada, et kohalike inimestega vabalt rääkida. Hetkel olen käinud koolitusel, saan palju aru ja lihtsamad asjad suudan juba ka rääkida.“

Enda mängus näeb 28-aastane Karli Allik veel küllaga arenguruumi. „Mängijana kasvan ma igal aastal ja on veel minna,“ leidis ta, lisades, et igas elemendis saab juurde panna. „Kuna ma olen vastuvõtu suunitlusega nurgaründaja siis Itaalia aastaga see element läks kindlasti palju efektiivsemaks ja läheb veelgi paremaks.“

Suvel seisavad Karli Allikul Eesti koondisega ees veel EM valikmängud, kus on selge eesmärk jõuda Horvaatia ja Iisraeli vastu finaalturniirile. „Ega see lihtne ülesanne ei saa olema, aga meil on võistkonnana ühtne löögirusikas ja kui korralikult mängime ei tohiks probleeme tulla,“ oli nurgaründaja enesekindel.

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.