main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Fännid Gentofte hallis. Alver Kivi

Fännid Gentofte hallis. Alver Kivi

Võrkpallimeeskond on tutvustanud Saaremaad kümnetele tuhandele

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
04.12.2018
11:47

Saaremaa Võrkpalliklubi meeskonna euromängudele on saalis ja teleri vahendusel elanud kaasa kümneid tuhandeid inimesi ja nii on ettevõtmisest kujunenud suurejooneline turundusprojekt, köites kümneid tuhandeid inimesi.

Kui võrkpalli Challenge Cupi kvalifikatsiooni ringis suudeti mängudega Gentofte Volley vastu tutvustada end taanlastele, siis teisipäevane vastane 1/16 finaalis on Prantsusmaa klubi Poitiers, kelle kodulinnas elab kuni 90 000 elanikku ja võrkpall on piirkonna kõige populaarsem spordiala.

“Julgen arvata, et Kuressaares toimunud mängule elas teleri vahendusel kaasa paarkümmend tuhat inimest, kes kuulsid esimest korda elus sõna Saaremaa ja küllap ka siin osa inimesi on veel kaardi pealt uurinud, kus selline paik asub,” rääkis klubi mänedžer Hannes Sepp, kes usub, et pärast neid mänge teab meist ligi 30 000 prantslast rohkem, kui varem.

Eurorallile kulub klubil üle 30 000 euro. Hannes Sepa sõnul võib alati ka millelegi muule selle raha kulutada, aga ta leiab, et nii sportlikus, kui ka miks mitte turunduslikus plaanis oli see kõige õigem variant.

“Samas ei olnud ka paljud saarlased varem kuulnud sellisest klubi nagu Gentofte Volley ja Poitiersi teadsid vast ainult kõige andunumad võrkpallifännid. Loodame, et saame ringist edasi ja selleks veel kulutada.”

Hannes Sepp ütles, et nii taanlastele, kui prantslastele Saaremaal meeldis, nende hinnangul on tegu väga ilusa saare ja huvitava kohaga, kus praamiga sõitmine oli isegi eksootiline kogemus.

“Ka meie ise ja meie fännid näevad kohti, kus nad pole varem käinud ja see turundamine on pigem vastastikune,” märkis mänedžer. “Samas on raske öelda, kuidas seda õnnestub tulevikus paremini kasutada, aga meie hotellid võiksid siin leida erinevaid koostöö vorme, kui fännid ringi liiguvad.”

Kui tavaliselt küsitakse vallalt raha igasuguse tegevuse jaoks, siis Saaremaa Võrkpalliklubi ei ole siin initsiatiivi üles näidanud ja piirdutud on esindusmeeskonna toetuseks ettenähtud 3000 euroga.

“Kui Prantsusmaa klubide eelarve on miljon ja rohkem ning sellest kohalikud omavalitsused maksavad kinni 70-90 protsenti, siis oleks meil arenguruumi küll ning see võimaldaks veel kvaliteetsemalt ja kõrgemal tasemel meie ühist asja ajada. Fakt on see, et me seda Saaremaa nime väga positiivse kuvandiga edasi anname,” rääkis Hannes Sepp.

Samas on ka meeskonnas mängijaid, kes enne liitumist polnud kunagi varem kuulnud midagi Saaremaast. Parim näide on siin ookeani tagant lisandunud puertoriikolane Eddie Rivera. “Nüüd teavad meid ka tema paljud sõbrad, kes hoolega jälgivad Eddie tegemisi. Nad kirjutavad meie facebooki lehele küsimusi ja uurivad, kuidas läks. Sealt on väga aktiivne tagasiside,” tõdes Hannes Sepp.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.