main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Andero Kivi rünnakul. Allan Mehik

Andero Kivi rünnakul. Allan Mehik

Väravakütt Andero Kivi koputab Kure esinduse uksele

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
03.11.2022
08:52

Eesti meeste jalgpallimeistrivõistluste teise liiga Lõuna/lääne tsoonis 35 väravaga suurima väravaküti tiitli võtnud FC Kuressaare U21 ründaja Andero Kivi loodab uuel hooajal saada rohkem mänguaega juba ka esindusmeeskonnaga Premium liigas.

„Selle numbriga saab rahul olla, aga alati saab endalt rohkem nõuda,“ tunnistas 18-aastane Andero Kivi oma väravaid kommenteerides. „See tabamuste arv oleks võinud olla muidugi ka suurem, aga paar tükki jäi kindlasti ka löömata. Hooaja algul oli eesmärk lüüa vähemalt 30 ja see sai täidetud.“

Ühtegi konkreetset väravat Andero Kivi esile tõsta ei oska. Tema hinnangul on kõik väravad  tähtsad, aga viimastes mängudes olid nad kindlasti eriti olulised. „See aitas meeskonnal tõusta Esiliiga B-sse,“ lausus ründaja, kes oma ebaõnnestumisi kaua ei põe. Pigem on ta kindel, et järgmine kord lööb ära.

FC Kuressaare U21 meeskonna treener Sander Viira ütles, et Andero Kivi väravate number on ilus ja hästi löödud hulk. „Aga Andero teab ka ise, et väga palju on ta löömata jätnud. Sada protsenti on võimatu ära panna, aga realiseerimisega peab ta kindlasti tegelema,“ lausus Viira.

Andero Kivi on tänavu teeninud juba mänguminuteid ka FC Kuressaares ja FC Flora vastu oli ta tabamusele lähedal. „Tahaks juba rohkem Premium liigas mängida,“ tunnistas noor ründaja.

Sügise algusest osaleb Andero Kivi Tallinnas Kure trennides Roman Kožuhhovski juhendamisel. „Ühised trennid on läinud väga hästi, kuigi algul läks kohanemisega aega,“ leidis ründaja, lisades, et kõige keerulisem oli tempo, mis on duubli trenniga võrreldes ikka hoopis teistsugune.

Sander Viira ütles, et Premium liiga jaoks on Andero Kivil potentsiaal olemas ja oma seniste mängudega on ta näidanud, et kaugel see enam pole. „Kui meil oli rünnak peamiselt tema peal, siis Kures tuleb tal tegutseda rohkem meeskondlikult ja teha koostööd teiste mängijatega,“ lausus Viira, kelle sõnul on Tallinna keskkond Kivile igatahes positiivselt mõjunud ning ta on juba pannud ja kindlasti paneb oma arengus nüüd rohkem juurde.

Andero Kivi sõnul tahab ta järgmisel aastal esindusega Premium liigas kindlasti rohkem mängida ja ka duublis end proovile panna. „See oleks huvitav väljakutse,“ lausus Lionel Messit enda eeskujuks pidav ründaja.

FC Kuressaare duubli eest on seni löönud kõige enam Maarek Suursaar, kelle arvele kogunes 2020. aastal 38 väravat. 2021. aastal jäi Suursaare arvele parimana 22 väravat. 2017. aastal lõi Nõmme Unitedi ründaja Mark Kolosov 50 väravat.

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.