main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Maimu ja Jüri Väli FC Kuressaare ja FC Flora mängul. Alver Kivi

Maimu ja Jüri Väli FC Kuressaare ja FC Flora mängul. Alver Kivi

Vanapaari toimetamised käivad Kure kodumängude graafiku järgi

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
30.06.2020
09:24

79- ja 78-aastased FC Kuressaare fännid Jüri ja Maimu Väli pole nelja aasta jooksul ühtegi oma lemmikmeeskonna kodumängu vahele jätnud ning kavatsevad samamoodi jätkata kuni tervis lubab.

Juba viimased neli aastat on vahetult enne FC Kuressaare kodumängu linnastaadioni aia taha sõitnud üks auto. Sobiv positsioon sisse võetud seisab see seal mängu lõpuni olgu siis tulemus positiivne või negatiivne. Need fännid on klubi jalgpalluri ja noortetreeneri Maarek Suursaare vanavanemad Jüri ja Maimu Väli.

„Tõsisem huvi jalgpalli ja FC Kuressaare vastu tekkis meil siis, kui Maarek hakkas meeskonnas mängima,“ rääkis Jüri Väli. „Ta mängis kenasti ja lõi palju väravaid, aga ma ei tea, miks ta enam esindusse ei pääse. Loodame, et ta saab varsti ikka mängida.“

Maimu Väli lisas, et kokkuvõttes pole see neile meeskonna toetamisel probleem ja las Maarek mängib siis teises liigas duubli eest. Uut kindlat lemmikut teiste mängijate hulgast nad endale siiski valinud ei ole.

„Käime ikka FC Kuressaaret staadionil vaatamas,“ lausus ta. „Sel aastal on nad olnud tublimad. Eelmisel aastal nad vahepeal muudkui kaotasid, aga see meie isu ei ole ära võtnud. Praegu on nad selle kõik tasa teinud.“

Jalgpalli vaatamise pärast ei ole vanapaar pidanud midagi ära jätma, elu on FC Kuressaare mängude järgi paika pandud. Mitteosalemist saab väärata vaid tervis, kuid sellega pole seni probleeme olnud.

Peamiselt on nad eelistanud mänge vaadata autost ja aia tagant. „Siit on parem vaadata ja me ei hakka sinna tribüünidele minema,“ märkis Jüri Väli. „Paar korda oleme käinud, aga see ei ole meile eriti istunud. Seal oli selline kõva lärm, vanad inimesed tahavad ikka rahulikumalt vaadata. Aga käime kindlasti edasi – niikaua kui ikka tervist on.“

Maarek Suursaar ütles, et tegu on väga suurte jalgpallifännidega ja kui staadionil või telekas on jalgpall, siis need naljalt vaatamata ei jää. „Pole vahet, kus mäng on ja mis tasemega,“ lausus ta.

„Minule on muidugi hea meel, kui nad on vaatamas, aga otseselt see minu mängu väljakul ei mõjuta. Nad ei ole mulle ka omaltpoolt midagi öelnud, kuid tean, et nad tahavad näha minu löödud väravat ja soovivad, et ma väljakul võimalikult vähe haiget saaks.“

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.