main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Mihkel Räime esimene etapivõit Saaremaa velotuuril. Saaremaa velotuur

Mihkel Räime esimene etapivõit Saaremaa velotuuril. Saaremaa velotuur

Vald tahab velotuurile õla alla panna

Kategooriad: Jalgrattasport
Autor: Alver Kivi
17.03.2018
08:22

Saaremaa valla sporditööspetsialist Marden Muuk kohtus Saaremaa velotuuri peakorraldaja Riho Räimega, et leida ühiselt võimalusi selle legendaarse võidusõidu taaselustamiseks.

„Meil on velotuuri jätkumise vastu huvi olemas, sest me ei taha, et nii legendaarne spordiüritus lõplikult ära kaoks,“ rääkis Marden Muuk, kes usub, et velotuuril on Saaremaale kindlasti ühte teist pakkuda. „Vald seda korraldama ei hakkaks, küll aga saaks abiks olla. Korraldaja ootused on eeskätt rahalised ja olen kindel, et selle ka leiame, sest vallal on soov traditsioonilisi üritusi toetada.“

Viimane, 55. Saaremaa velotuur sõideti 2012. aastal. Peakorraldaja Riho Räim ütles, et esimest korda näeb ta omavalitsuse huvi velotuuri vastu. „Täna on Saaremaa üks tervik ja võimalused suuremad,“ tõdes ta.

„Ega raha pole ainuke asi. Oluline on ka moraalne ja muu toetus, millega vald saab aidata. Ma ei näe koostööle takistusi, aga öelda seda, et Saaremaa tuur uuesti tuleb täna valjult ei ütle. Aga ühise keele leidmisel ja finantside taha saamisel on üritus seda väärt, et see taaselustada.“

Nii Marden Muuk, kui Riho Räim on seda meelt, et 2019. aastal velotuuri kindlasti veel ei sõideta. „Järgmisel aastal on Saarte mängud ja mul on mehi, keda Gibraltarile viia ning seepärast ei näe ka mina ise seda võimalust,“ lausus Räim.

Samas jääb Sõrve teedel 10 korda sõidetud Ülo Arge jalgrattasõit tänavu kevadel sponsori puudumisel ära. Võistluse peakorraldaja Riho Räim ütles, et ta ei leidnud Audi asemel võistlusele uut sponsorit ja nii ei olnud võimalik võidusõitu enam korraldada.

See tähendab seda, et ära jääb ka Kuressaare tänavasõit, sest üheks päevaks ei taha Saaremaale ükski jalgrattur tulla. Jalgrattaklubil Viiking oli plaanis suvel korraldada siin ka maanteeratturite Eesti meistrivõistlused, kuid ka need jäävad tänavu siin korraldamata. Samas ei välista Riho Räim, et traditsioon võib tulevikus jätkuda.

„Kahju, et Audi GP ära jäi, aga töötame ka selle võistluse jätkumise suunas,“ rääkis Marden Muuk. „Küll aga saame hakata taas korraldama lastesõite, Karujärvel tuleb maastikurattasõit ja teen kõik selleks, et rattasport oleks tasemel esindatud.“

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.