main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Sander Seeman läbimurdel. Alver Kivi

Sander Seeman läbimurdel. Alver Kivi

Vähemuses Kure teenis Kalevi vastu olulise viigipunkti

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
20.10.2018
15:55

Kuigi FC Kuressaare jäi Eesti jalgpallimeistrivõistluste Premium liigas koduväljakul Tallinna JK Kalevi vastu vähemusse ja 1:3 kaotusseisus, suudeti kohtumine tüürida 3:3 viigisadamasse ja turniiritabelisse teeniti vajalik punkt.

“Tundus, et meil oli kümnekesi palju lihtsam mängida,” tõdes FC Kuressaare peatreener Jan Važinski. “Teisel poolajal mängijad tundsid, et kuigi me oleme vähemuses, ei ole midagi kadunud. Teeb rõõmu, et tulime ühiselt raskest seisust välja.”

Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumises asusid külalised 14. minutil Hidetoshi Wakui penaltist 1:0 juhtima, kuid 27. minutil Karmo Paju viigistas. Kuigi domineerivamaks pooleks olid külalised, midagi ohtlikku nad luua ei suutnud, kuni 33. minutil andsid Kalevi mehed hea palli ette ja Kure keskkaitsjal Mario Pruulil ei jäänud muud üle kui ründaja maha tõmmata. Tulemuseks punane kaart. Hetk hiljem realiseeris karistuslöögi Wakui.

Kuigi võõrustajad olid vähemuses suudeti mänguohjad enda kätte haarata. Ometi lõi Reinhard Reimaa 73. minutil seisuks 3:1.

Kui juba paljudele tundus, et mäng on tehtud, siis saarlased arvasid teisiti. Esmalt vähendas Oliver Rass 76. minutil kaotusseisu minimaalseks ja esimesel üleminutil põrutas Sander Laht palli karistuslöögist Kalevi võrku.

“Me hakkasime ise mängima sirgjoonelisemalt,” selgitas Jan Važinski. “Suur roll oli ka sellele, et hakkasime saame teisi palle. Nii me püsisime kogu aeg mängus sees ja rõõmustas see, et lõime kaks standardist. See annab meeskonnale väga palju juurde, kui realiseeritakse see, mida trennides harjutatakse.”

Meeskond näitas raskes seisus vaimujõudu ja soovi võidelda positiivse tulemuse nimel. “Füüsiline vorm on meestel praegu väga hea,” tõdes Jan Važinski. “Me ei ole kodus seni näidanud sellist sisu mis võõrsil, aga täna saime sellega hakkama. Näitasime, et olime tugevad.”

Samal ajal kaotas samuti püsima jäämise nimel võitlev Pärnu võõrsil Paidele 1:2 ja Kuressaare edu oma suurima jälitaja ees suurenes 5 punktile. Jan Važinski ütles, et mängida on veel kolm mängu ja kõik on jätkuvalt lahtine. “Me ei saa oodata ja vaadata, kuidas teised mängivad, peame olema ise valmis punkte võtma,” lausus saarlaste juhendaja.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.