main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Kohtumine vallavalitsuses. Saaremaa vald

Kohtumine vallavalitsuses. Saaremaa vald

Uuest aastast toetatakse piirkondlikku sporditegevust uue mudeli alusel

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
15.10.2022
07:40

Reedel kohtusid abivallavanem Koit Voojärv ning vallavalitsuse kultuuri- ja spordiosakond Saaremaa valla piirkondlike spordijuhtidega arutamaks, kuidas on plaanis alates 2023. aastast muuta senist spordikorralduse süsteemi.

Abivallavanem Koit Voojärve sõnul on valla jaoks jätkuvalt olulisteks koostööpartneriteks piirkondades sporti korraldavad MTÜ-d ja aktiivsed sporditegelased. “Praegused spordijuhid on samuti oma piirkonnas spordivaldkonna eestvedajad, seda kas mõne mittetulundusühingu kaudu või isiklikult panustades. 2023. aastast on plaanis eraldada Saaremaa piirkondadele spordivaldkonna tegevustoetust uue mudeli alusel, mis on kultuuri- ja spordiosakonnal, konsulteerides ka tänaste piirkondlike spordijuhtidega, koostamisel,” kommenteerib ta.

„Tegevustoetus, mida hakatakse piirkondadele andma, ei ole mõeldud inventari ostmiseks, vaid kohalike rahvaspordiürituste ja liikumisharrastust edendavate ettevõtmiste läbiviimiseks, millest saavad osa võtta nii igapäevased spordiharrastajaid kui ka pered ja liikumispuuetega inimesed. Samuti võimaldab see soovi korral toetada kohalike inimeste seni vabatahtlikku panust ürituste diplomite ja auhindade soetamiseks,” lisab Voojärv.

Saaremaa vallas on praegu ametis 10 piirkondlikku spordijuhti. Sporditegevuse korraldamise uues süsteemis ei ole igal piirkonnal enam eraldi spordijuhti, vaid tegevusi kavandatakse ja viiakse ellu koostöös kohaliku kogukonnaga.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.