main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Urmo Auväärt koos Euroopa meistri Henri Lacroix'ga. Erakogu

Urmo Auväärt koos Euroopa meistri Henri Lacroix'ga. Erakogu

Urmo Auväärt hankis petanki EM-ilt väärt kogemusi

Kategooriad: Petank
Autor: Alver Kivi
10.11.2016
09:40

4.-6. novembrini Rootsis Halmstadis  toimunud esimestel petanki üksikmängu Euroopa meistrivõistlustel sai Urmo Auväärt 13. koha, kusjuures täitis oma iidoli vastu mängides ka ühe oma unistustest.

Kokku osales 23 mees- ja 24 naismängijat. Kvalifikatsiooniringis mängiti šveitsi süsteemi järgi 5 mängu, ajalimiidiga 45 min + 2 snadi. Järgmisesse ringi pääses 15  riiki, kes hakkasid edasi mängima meistritiitli eest. Ülejäänud 8 riiki hakkasid konkureerima rahvustekarika medalitele. Euroopa meistriks tuli meestest Henri Lacroix (Prantsusmaa) ja naistest Yolanda Matarranz (Hispaania)

Esimese saarlasest petankimängijana rahvusvahelistest tiitlivõistlustest osa võtnud Urmo Auväärt sai eelringist edasi 15-na. Puulis läks ta kokku esimeses mängus tulevase Euroopa meistriga ja ühe Euroopa parima mängija Henri Lacroix’ga. Saarlane asus juhtima 9:3, kuid kaotas mängu 10:13.

„Suutsin mängida enda elu ühe parema mängu üldse, kui juhtisin oma ühe suure iidoli vastu,“ tunnistas Auväärt. „Tema vastu mängida oli minu suur unistus ja see tegi minu esimese suurvõistluse täiuslikuks. Nautisin sellest mängust igat sekundit ja kuigi kaotasin olen siiski üliõnnelik.“

Teises mängus oli Urmo Auväärti vastaseks tugev Hispaania mängija Juan Marin kellele ta kaotas 11:13, kuid mehe hinnangul oli mäng täiesti võidetav. Kokkuvõttes lõpetas ta EM-i sellega 13. kohaga.

„Mängurajad olid väga veerevad, mis teeb kohati mängimise raskemaks,“ selgitas Urmo Auväärt. „Tase Euroopas on väga kõrge, eriti tugev on tulistamine. Enda asetamist (kuuli viskamist snadile võimalikult lähedale) võiksin pidada Euroopa tasemel heaks. Arvan, et tulevikus panengi rohkem selle treeningule rõhku, et saada väga heaks asetajaks. Lisaks tuleb treenida ka tulistamist.“

Urmo Auväärti sõnul sai ta sellelt võistlustelt palju kogemusi ja väga kõrge motivatsiooni edasi treenida ning nüüd ootab ta väga võimalust osaleda järgmistel  tiitlivõistlutel. Kindlasti tahab ta edaspidi osaleda Eestis toimuvatest võistlustest, käia võistlemas Eesti lähiriikides ja mõttes on  ka suured turniirid Euroopas.

„Kahjuks on võistlustel käimine üpris kulukas,“ tõdeb petanker. „Oleksin väga tänulik, kui leiaks toetajaid, kes aitaks jätkata sportlaskarjääri. Minuga saab ühendust facebooki kaudu.“

Urmo Auväärt on petanki mänginud 12 aastat, Saaremaa meistritiitleid on ta saavutanud kokku 10. 2010. aastal võitis ta Eesti esiliiga, tänavu tuli esimest korda Eesti meistriks.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.