main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Mihkel Räim ja Steven Kalf jõuavad kohe Tornimäele. Alver Kivi

Mihkel Räim ja Steven Kalf jõuavad kohe Tornimäele. Alver Kivi

Ümber Saaremaa sõitnud Mihkel Räim ja Steven Kalf sooviksid ettevõtmist korrata

Kategooriad: Jalgrattasport
Autor: Alver Kivi
01.05.2020
18:19

Kuressaare haigla toetuseks 330 km pikkuse heategevussõidu ümber Saaremaa teinud jalgratturid Steven Kalf ja Mihkel Räim sooviksid tulevikus veel sama kogeda.

“Ma usun, et võime sajaprotsendiliselt rahule jääda,“ rääkis Israel Start-Up Nation meeskonnas sõitev Mihkel Räim. „Meil oli palju toetajaid, missioon sai täidetud ja tundus, et kõik sõiduga seotud inimesed nautisid seda. Sain aru, et Saaremaa ikka hoiab väga kokku ja on toetav.“

Mihkel Räime hinnangul oli sõit väga vinge ning eriti lahedaks tegi ettevõtmise see, et mõned inimesed olid raja äärde kogunenud ja lehvitasid ratturitele. „Arvasin tegelikult, et tuleb raskem päev. Õnneks meil vedas vist veidi tuulega ka. Kruusateedel samuti äpardusi ei juhtunud ja kõik oli plaanipäraselt,“ lausus ta.

Martiniquel tegutseva Team Credit Mutuel-Garage 1ere-Martinique Cycles värvides sõitev Steven Kalf oli üllatanud, kui kiirel see tegelikult läks. „Seltskond oli hea ja esimesed 180 km läks väga ruttu mõõda,“ lausus ta.

„Võib öelda, et see väike üritus läks väga hästi ning pidi ise mees olema ja kilometraaži ära sõitma. Ma olen rahul sellega, et nii palju inimesi tulid kaasa meie ettevõtmisega. Väga meeldiv oli ka Kuressaare Haigla ees olnud vastuvõtt. Ja arvan, et kõige tublimad on ikkagi olnud meditsiini töötajad mitte meie. Rõõm oli näha, et inimesed tahtsid aidata ja Kuressaare Haiglale abiks olla.“

Samas oli distants vaatamata heale treenitusele siiski raske ka profiratturitele. „Ma ise tundsin, et jalad hakkavad väsima 270 km peal, aga tegelikult polnud hullu midagi. Võimalik, et olin päris hästi psühholoogiliselt selleks valmistanud,“ leidis Mihkel Räim, kes sõi ja jõi korrektselt terve distantsi ning suurt energiavõlga ei tekkinud. „Ma arvan, et nii pikk sõit oli kvaliteetne trenn ja hea koos treeneriga analüüsida, et kuidas keha käitub peale 250 km, kuidas on pulss ja enesetunne jne.“

Steven Kalfi sõnul hakkas tema keha pärast seitsme tunnist sõitu korralikult väsima ja siis tulid ka välja valupunktid, mis siis kokkuvõttes tegid asja pisut ebameeldivaks. „Ütleks, et füüsiline kannatamine oli keerulisem,“ selgitas ta.

„Samas on treeningu mõttes nii pikk sõit selline ekstreemne asi, sest muidu sellist asja ikka ei tee. Aga kasu on temast kindlasti, lihtsalt peab järgmised päevad väga rahulikult võtma ja taastuma.“

Steven Kalf lisas, et kuna kõigile lubati see sõit ära teha, siis ta ei saanud alla anda ja sellist olukorda, kus reaalselt oleks seda mõelnud tegelikult ei olnud. „Vahepeal tõesti sain ratturite slängis mitu “haamrit” ehk siis olin energiast tühi, aga sain kohe saateautos süüa ja juua ning peale 10 minutit oli enesetunne kohe parem,“ rääkis ta.

Mõlemad mehed tunnistavad ei 150 kilomeetri järel liitunud Indrek Rannama andis sõidu õnnestumisse tõsise panuse. „Intsa abi oli suur ja ta ikka jõudis meid aidata,“ leidis Mihkel Räim.

„Oleksime ilma temata hakkama saanud, aga kindlasti poleks nii kiirelt sõitnud. Tegelikult mul isiklikult kannatamist eile ei olnud, ilm oli super ja seltskond super. Ei saa absoluutselt nuriseda.“

Steven Kalf leidis, et Indrek Rannama liitumisest oli väga suur kasu. „Esiteks seltsis segasem, muidugi praegustest reeglitest kinni pidades, aga Indrek tegi meile päris palju tempot. Ilma temata me sellist keskmist kiirust aretanud ei oleks,“ tunnustas ta oma esimese treeneri panust.

Sõidu ajal ja hiljem kostus siit-sealt hääli, et sõit ümber Saaremaa võiks saada traditsiooniks. Mihkel Räim ütles, et tulevikus võiks ettevõtmist kindlasti korrata ja võimalik, et siis juba veidi pikemal distantsil, sest mõned kohad saab veel sisse tuua.

„Samuti sõidaks suurema pundiga, siis on veelgi lahedam. Loodame, et tulevikus pannakse rohkem teid musta katte alla ja siis saame veelgi suurema tiiru teha. Võimalik, et võtame ka Muhumaa sisse,“ lausus Saaremaa esirattur.

Ka Steven Kalf ütles, et miks mitte järgmisel aastal äkki uuesti teha ja kaasata rohkem inimesi sõitma kuna seltsis segasem. Hetkel viiruse tõttu seda teha ei saanud. „Üksi või kahekesi pigem ei raatsiks uuesti tegema minna. Hetkel on isu täis!,“ tunnistas ta.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.