Mängule minnakse võitluslikult. Allan Mehik

Üleminekumängud: Kure teeb taas Kuret

Kategooriad: Jalgpall
28.11.2020
15:46

Jalgpalli Premium liiga viimases kohtumises võõrsil Tallinna Kaleviga tehtud 1:1 viik tähendab seda, et FC Kuressaare saab klubi ajaloos seitsmendat korda tõestada oma kuulumist kõrgseltskonda läbi üleminekumängude.

FC Kuressaare on jalgpalli kõrgliigas mänginud üleminekumänge 2005., 2007., 2010., 2011., 2018., 2019. ja nüüd 2020. aastal, kui kahe mängu kokkuvõttes tuleb mängida üle mullusest tuttav Maardu Linnameeskond.

„Miks jälle üheksandad, seda tuleb analüüsida ja hooaja lõpus kokkuvõtted teha,“ ütles peatreener Roman Kožuhhovski põhihooaja tulemust kommenteerides. „Mängukvaliteediga olen ma siiski kokkuvõttes rahul ja selliseid suuri läbikukkumisi, mida häbeneda meil hooajal ei olnud.“

Roman Kožuhhovski hinnangul Maarduga mängudes midagi kerget ei ole, sest üks meeskond tahab Premium liigas jätkata ja teine tahab sinna saada. „Me oleme viimastes mängudes jätnud väljakule palju jõudu ja oleme kulutanud palju energiat, seepärast peame maksimaalselt puhkama, kuid ka korralikult valmistuma,“ lausus ta.

Kuna paljud mängijad on juba üleminekumänge mitu korda mänginud, siis peaks meeskonnal ka vastav kogemus olema. Roman Kožuhhovski sõnul võib tema meestel väike eelis olla, sest vastav vaim on olemas. „Poistel on teada, millega tegu ja mis ees ootab,“ leidis peatreener, lisades, et vaimselt ollakse nendeks kaheks mänguks kindlasti valmis.

Kui Tallinna Kalevil oli langemine esiliigasse juba kindel, siis Kurel oli võidu korral võimalik tõusta ka kaheksandale kohale ja kindlustada koht Premium liigas. Selleks pidi Trans kodus kaotama Legionile ja pealinnameeskond 3:1 võiduga selle ka saarlastele võimaldas.

Kui Tallinnas Sportland Arenal mängitud kohtumises kuulus esimene poolaeg Kurele ja võõrustajad väravas seisnud Roland Kütile tööd ei pakkunud, siis teist poolaega alustasid väljakuperemehed hoogsamalt ja 61. minutil asuti ka mängu juhtima.

Seejärel haaras Kure taas initsiatiivi ja 71. minul lõi Mattias Männilaan Michael Schjönning-Larseni suurepärasest eeltööst 1:1. Kohtumise lõpus jäi Kalev veel ka vähemusse ja Männilaanel oli suurepärane võimalus asjad ära otsustada, kuid pall teed võrku ei leidnud.

„Andsime endast kõik, nüüd on vaja pausi, et vaadata, mida veel parandada,“ oli Roman Kožuhhovski oma mängukommentaarides napisõnaline.

Premium liiga üleminekumängudes kohtuvad Premium liigas 9. ja Esiliigas 2. koha saavutanud meeskond. Avamäng leiab aset 3. detsembril kell 18 Esiliiga meeskonna koduväljakul, korduskohtumine 6. detsembril kell 13 Premium liiga meeskonna koduväljakul.