main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Saaremaa Võrkpalliklubi mängumehed. Alver Kivi

Saaremaa Võrkpalliklubi mängumehed. Alver Kivi

Ühtne pallimänguklubi esialgu plaanidesse ei kuulu

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
01.06.2021
08:24

Segadused Saaremaa Võrkpalliklubi rahastamise ümber on kergitanud fännide ja kohalike ettevõtjate hulgas küsimuse – kas FC Kuressaare ja Saaremaa Võrkpalliklubi ei võiks majanduslikult paremaks toimimiseks leivad ühte kappi panna? Osapooled on hetkel kahtleval positsioonil.

Euroopas tegutseb Hispaanias, Saksamaal, Kreekas, Venemaal ja mujalgi hulk spordiklubisid, kes on haaranud enda tiiva alla erinevad pallimängud ning seepärast tegutsetakse kõikides sarjades kõrgel sportlikul tasemel.

Nii on ka Saaremaa Ettevõtjate Liidus (SEL), kus Saaremaa Võrkpalliklubi ja FC Kuressaare on oma tegevust tutvustanud, käidud aruteludes välja mõte luua meie vallas üks kõiki pallimänge ühendav spordiklubi, kelle võistkonnad mängiksid Eesti mõistes tipptasemel või siis Esiliigas. See annaks ka põhjuse vallal klubi toetamisel rahaliselt rohkem panustada.

„Mõte, kui selline on hea, kuid kõik baseerub ikkagi rahal,“ rääkis SEL-i juhatuse esimees Robert Pajussaar, lisades, et kui ühendamisega saab tõsta klubide ja spordi efektiivsust on sellel mõtet.

„Aga see kõik nõuab analüüsi, sest paratamatult võib mingil hetkel kujuneda olukord, kus klubi siseselt hakatakse ühte ala ikkagi eelistama. Praegu toimetavad FC Kuressaare ja Saaremaa Võrkpalliklubi enda jaoks ühe eesmärgiga ja nende rahajaotus oma tegevuses on selge.“

Klubid kõhklevad

FC Kuressaare president Priit Penu ütles, et selline mõte, kus kaks-kolm tipptasemel Saaremaa spordiala oleks ühe klubi manageerimise all on läbi käinud ja klubi nimi oleks siin detail. „Selleks peab olema tugev organisatsioon ja kaasaegne mänedžment vastavalt spordialale,“ lausus ta.

„Üks klubi võimaldaks ühendada juhtimise, meedia poole, kogukonna ja vabatahtlikud ning looks ühiselt juhitud väljundi, aga praegu seda ei paista. Asju mida saab ühildada ja selle tulemusel kokku hoida on palju, sest üldiselt oleks ju tegevused sarnased.“

Saaremaa Võrkpalliklubi mänedžer Hannes Sepp ütles, et põhimõtteliselt pole ta selle sammu vastu, sest kõik on spordiinimesed, kuid küsimus on selles, mis kujul see olema saaks ja kas see Eestis oleks üldse võimalik?

„Minule tundub see toores mõte mida seedida, sest kas meie struktuuride juures oleks võimalik erinevad organisatsioonid ühendada. Eestis sellist asja pole ja arvan, et see saaks olema päris keeruline,“ lausus ta.

Omavalitsuse toetus peab suurenema

Robert Pajussaare sõnul on emotsioonid tähtsad ja need on mõlema klubi puhul olemas. „Klubid koosnevad ikkagi inimestest ja kui seal on olemas eestvedajad, kes soovivad midagi teha ja laiemaid publikuhulki kaasata on see igati tervitatav,“ lausus ta.

Saaremaa Ettevõtjate Liit kedagi rahaliselt otseselt ei toeta, küll aga panustatakse organisatsioonide tutvustamisse, jagatakse kontakte ja tehakse üleskutseid. „Aitame teha lobi ka valla tasandil ja usun, et nii suutsime ka võrkpalliklubile raskel hetkel toetust leida,“ märkis Robert Pajussaar.

„Valla toetus spordile on oluline. Meil on väike kogukond ja siin peab omavalitsus panustama. Meie vallal läheb ka suhteliselt hästi, inimesed teevad tööd ja maksud laekuvad. Nii peaks ka pisut tagasi andma.“

Robert Pajussaar lisas, et kui omavalitsus meie tippsportlasi toetab on ka ettevõtjatel lihtsam omaltpoolt õlg alla panna. „Laiapõhjaline toetus on oluline, aga siin teevad oma valikud ikkagi ettevõtjad ise,“ leidis ta.

„Praegu on ettevõtjate toetus pigem emotsionaalne, sest koroonaga seoses on kõik oma sammudes väga ettevaatlikud ja seepärast pole hetkel ka entusiasmi suures mahus toetamisele. Ma ei näe, et kedagi kohe 100-300 000 eurot välja käiks. Aeg on keeruline, aga tahtmine kõrgtasemel spordile kaasa elada on kõigil olemas.“

Robert Pajussaare hinnangul ei ole meil paraku paigas täpsed kriteeriumid, kuidas seda teha nii, et klubidele antav majanduslik toetus oleks õiglane. „Vallavalitsus peab andma spordiringkondadele ja kogukonnale kindla signaali, et kui teil läheb nii, siis toetame teid vastavalt. Vallavalitsusel on võimalus olla eestvedajaks ja siis tulevad ka ettevõtjad kaasa. Kõik on valmis positiivseid ettevõtmisi toetama,“ oli Pajussaare kokkuvõttes optimistlik.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.