main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Hindrek Pulk rünnakul. Alver Kivi

Hindrek Pulk rünnakul. Alver Kivi

Tõrkuva mootoriga Saaremaa sai Järvamaa vastu raske võidu

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
12.11.2017
19:55

Balti võrkpalliliigas hakkas Saaremaa VK mängumootor Järvamaa JK vastu pärast kahte võidetud geimi tõrkuma ja meeskond pidi tõsiselt pingutama, et kodusaalis vastane lõpuks 3:2 alistada.

Saaremaa mehed võitsid kindlalt kaks esimest geimi 25:21 ja 25:15 ning juhti kolmandas 5:2, aga kui servima läks Relyea Dixon Speller said külalised ette 16:13. Ja kuigi Mihkel Tanila blokist said võõrustajad 23:23 viigini, võitis Järvamaa kokku 21 punkti toonud Spelleri servist 25:23. Eriti suurtes raskustes oli vastuvõtul Tomaš Halanda.

“Teine geim tuli võib-olla liiga kergelt ära, nad ootasid millal me eksima hakkasime ja nii ka läks,” tunnistas Saaremaa VK peatreener Urmas Tali, lisades, et Spelleri servid olid head, aga mehed ei tohiks olla vastuvõtul ka nii saamatud.

“Sellel korral tegime nende elu ikka väga lihtsaks. Nad tulid siia võrkpalli lipulaeva katsetama ja katsetasid väga hästi. Järelikult on meie laeva sees nii palju auke, et kui kusagilt punn eest ära saadakse nii hakkab vesi sisse jooksma.”

Urmas Tali hinnangul andsid mehed kahe võidetud geimiga ka pisut mängus järgi. “Eks mentaalselt ongi nii, et igaüks teab et ei tohi, aga siin sõltub kuidas igaüks suudab keskenduda ja peab sundima end tegema väljakul seda tegema mida peab,” märkis ta.

“Ja kui sa tead, et sa oled juba raskes seisus, on vaja end seda enam kokku võtta ja pingutada topelt. Kui ei saa seda punkti enam sama tasemega kätte millega tuli eelmine, siis on vaja juurde panna topelt. selliseid lihtsad vead on lubamatu. Kui sa tahad tulla mängu peab blokk pidama, kaitse peab pidama ja kui tagant ei tule etteliini abi, siis ongi see, miks me täna viis geimi mängisime.”

Kolmanda geimi võitmise järel jätkas Järvamaa heas rütmis ja võitis ka neljanda 25:23. Viiendas geimis oli veel seis 7:7, siis saadi 19 punkti toonud Hindrek Pulga vedamisel edu ja Mihkel Tanila blokist vormistati 15:12 võit.

“Nurgad täna ei teinud midagi, mõlemad diagonaalid on need, kes täna vedasid. Põlluäär esimesed kaks ja Pulk järgmised kolm geimi, nende töö oli täna hästi tehtud,” tunnustas peatreener oma diagonaalründajaid.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.