main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Toivo Alt ja Urmas Tali pärast võidukat mängu. Irina Mägi

Toivo Alt ja Urmas Tali pärast võidukat mängu. Irina Mägi

Toivo Alt: treenerist ja koosseisust on vara rääkida

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
11.04.2019
22:07

Kuigi Saaremaa Võrkpalliklubile kujunes tänavune hooaeg eelmisega võrreldes kehvemaks kinnitab klubi president Toivo Alt, et loobumise plaane pole ja jätkuvalt püütakse kokku saada konkurentsivõimeline meeskond. Küsimusele, kas meeskonna lootsina jätkab Urmas Tali esialgu vastust ei tulnud.

Kui paljudel Saaremaa võrkpalliklubi fännidel on pilk suunatud juba sügisesse, siis on ka neid, kes kahtlevad samal tasemel jätkamises. Erinevatel hinnangutel on hooaeg ebaõnnestunud, klubi juhtkond on tulemuses pettunud ja hautakse lõpetamise plaane.

“Paneme ikka samamoodi edasi,” kinnitas Toivo Alt. “Täna ei oska muidugi veel öelda millise koosseisu ja kui tugeva meeskonna me kokku saame. Igal juhul teeme kõik endast oleneva, et me saaksime kõik hästi komplekteeritud ja et ta oleks võimeline võistlema kõrgemate tiitlite peale.”

Karikavõiduga on klubi kindlustanud endale koha ka eurosarjas, kus eelmise aasta lõpus võideti taanlaste Gentoftet ja kaotati prantslaste Poitiersile. “Ma arvan, et lööme kaasa,” lausus Toivo Alt.

Küsimus, kas klubi jätkab peatreener Urmas Taliga võttis Toivo Alti pisut muigama. “Täna ma küll mingeid nimesid ei ütle,” märkis ta. “Võtame medalid vastu, siis teeme rahulikult mängudest ja hooajast analüüsi ning ühel hetkel hakkame komplekteerima ka meeskonda.”

Samas kui Saaremaa Võrkpalliklubi võitis 2018. aastal Eesti karikavõistlused, Credit24 Meistriliiga ja Eesti meistrivõistlused, siis sel hooajal võideti karikas, saadi hõbe Credit24 liigas ja pronks meistrivõistlustel.

“Minu hinnangul oli tänavune omamoodi aasta, kus igalt turniirilt saime erineva medali,” rääkis Toivo Alt. “Ma arvan, et lõpp hea kõik hea. Kui me vaatame eelmisesse hooaega tagasi, siis oli meil rohkem õnne, sel aastal keeras õnn vastupidi ühel hetkel selja. Eelmisel aastal tuli kaks tiitlit 3:2 finaalivõiduga ja sama vabalt oleks võinud ka vastupidi minna. Samas oli sel aastal Credit24 finaalis meil neli matšpalli ja kõik võimalused olid olemas. Võrkpall on kord juba selline, et vahel läheb nii ja siis naa. Midagi halba ma küll öelda ei saa.”

Eelmise aasta kuldset meeskonda tänavusega võrreldes ütles Toivo Alt, et mullune oli siiski veidi tugevam. “Hindrek Pulk oli sees ja see andis võistkonnale ikkagi vürtsi juurde,” hindas president tänavu Tartu BIGBANKi esindava diagonaalründaja panust.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.