main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Toivo Alt klubi hooaja lõpetamisel kõnet pidamas. Irina Mägi

Toivo Alt klubi hooaja lõpetamisel kõnet pidamas. Irina Mägi

Toivo Alt tahab käivitada uue võrkpalliliiga koos soomlastega

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
22.04.2019
08:10

Saaremaa Võrkpalliklubi president Toivo Alt on läbi alaliidu pöördunud Eesti ja Soome tugevamate meeskondade poole sooviga käivitada uus ühine liiga, mis tõstaks sportlikku taset ja oleks publikule atraktiivne.

“Ma vaatasin, et hooaja mingil perioodil võiks mänge rohkem olla ja just jaanuarist märtsini kipub olema kalendris selline tühjem periood,” rääkis Toivo Alt. “Just siis võiks rohkem tugevaid ja kvaliteetseid mänge olla, mis oleks atraktiivsem nii mängijatele, kui pealtvaatajatele.”

Idee järgi osaleks liigas neli Soome ja neli Eesti tugevamat meeskonda, kes on jagatud kahte alagruppi, kus mõlemas kaks ühe riigi esindust. Lõplik paremus selgitatakse Final Four turniiriga. See annab igale meeskonnale lisaks kuus tugevat mängu ja nelja parema hulgas veel kaks.

Praeguse seisuga esindaks Eestit Saaremaa Võrkpalliklubi, Pärnu Võrkpalliklubi, Tartu BIGBANK ja Rakvere Võrkpalliklubi. Toivo Alti sõnul on teised Eesti klubid seda ettepanekut aktsepteerinud ja valmis kaasa tegema.

Omapoolse heakskiidu on andnud ka Eesti Võrkpalli Liit, kes on nüüd saatnud vastava kirja ka oma Soome kolleegidele. “Viimasel ajal on põhjanaabrite juurest hakanud ka üha enam kostma hääli, et kuna Baltimaade võrkpallitase on tõusnud, siis võiks otsida võimalusi liitumiseks,” rääkis Alt, lisades, et kui soomlased juba ise nii räägivad, siis võib plaanist asja saada.

“Põhiraskus on muidugi klubidele lisanduvad kulud. Ühisliigaga liitumise puhul peaks hakkama soomlased sõitma Lätti ja lätlased Soome, mis oleks päris keeruline ja ka kallis. Meie plaani järgi saaks aga Eesti klubi soomlastega seal mängida ühe nädala sees ja ühe reisiga ning vastupidi. Esimese Final Fouri korraldaks Soomes ja teise Eestis.”

Toivo Alt ei usu, et käivitatav liiga hakkaks tapma Credit24 meistriliigat. “Neid mänge ei ole ju üldse palju,” märkis ta.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.