main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Timo Tammemaa rünnakul. volley.ee

Timo Tammemaa rünnakul. volley.ee

Timo Tammemaa on koondises saadud mänguajas pettunud

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
11.09.2021
09:42

Tallinnas mängitud EM-il alagrupi viimaseks jäänud Eesti meeste võrkpallikoondise saarlasest temporündaja Timo Tammemaa sai korralikku mänguaega vaid esimeses kohtumises Lätiga ja viimases vastasseisus Prantsusmaaga ning mees ei ole treenerite käikudega rahul.

„Ei oska öelda, mis on põhjus, aga tundsin end füüsiliselt ja tehniliselt väga heas vormis olevana, kuid kahjuks mängu ei usaldatud,“ rääkis läbi suve kindlalt meeskonna põhikoosseisu kuulunud ja oma koha Andre Aganitsale loovutama pidanud Timo Tammemaa.

„Olen kindlasti pettunud, sest tundsin, et saanuksin olla meeskonnale kasulik. Pean nüüd enda jaoks selgeks tegema, kuidas asjad on ja põdema ei saa siin kuidagi jääda, sest klubihooaeg tuleb kohe peale. Elu läheb edasi ja peab leidma õigeid lahendusi.“

Samas ei osanud Timo Tammemaa öelda, miks koondis suurte lootustega alustatud turniiril põrus. „Läks nagu läks, kõik on pettunud ja mina olen pettunud,“ lausus tempomees. „Üheselt on põhjust raske välja tuua ja eks siin mitmed negatiivsed asjaolud langesid meie jaoks kokku. Aga peame olema ka realistid, sest esimest korda mängisime ilma Gert Toobalita ja see tegi mängu keeruliseks kõigi jaoks. Vankeri (Renet) ja Viiberiga (Robert) oli mäng teistmoodi, aga eks nad kohanesid ja said kogemusi.“

Timo Tammemaa sõnul tal noorte sidemängijatega mängus sellist kindlat päeva polnud ja koostöö kulges vahelduva eduga, aga pigem sujus mäng paremini Renet Vankeriga. „Oma mängus viimast kohtumist Prantsusmaaga väga ei arvestaks,“ lausus ta.

„Olime enda jaoks olulised mängud kaotanud ja kuigi vastane oli ka kindlasti tugev, siis enesetunne ja vaim väljakul ei olnud teab mida. Aga lähen nüüd klubisse hea vormi pealt ja kui koondises ei saanud seda realiseerida, siis peab seda tegema klubis.“

Timo Tammemaa hooaeg jätkub nüüd Poola liigas Asseco Resovia Rzeszowi meeskonnaga, kellega on tempomehel kaheaastane leping – kuni 2022/23. hooaja lõpuni. „Tegin selle lepingu tegelikult juba veebruaris, sest tegu on maailma ühe tugevama liigaga ja maailma ühe parema klubiga, kus kõik toimib väga professionaalselt. Ma ei pidanud siin üldse mõtlema,“ rääkis Tammemaa, kes kogus Poolas esimesel hooajal 189 punkti, millest 19 otse mängust ja 47 blokist, mis on PlusLiga blokeeringute üheksas tulemus. Korra pärjati Tammemaa ka  MVP auhinnaga. „Eesmärke sean jooksvalt, sest elu on näidanud, et midagi kindlat siin maailmas ei ole,“ tõdes mängumees.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.