main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Tiidrek Nurme koos sõbra Ibrahim Mukungaga. Erakogu

Tiidrek Nurme koos sõbra Ibrahim Mukungaga. Erakogu

Tiidrek Nurme toob Eestisse võistlema oma Aafrika sõbra

Kategooriad: Kergejõustik
Autor: Alver Kivi
29.08.2013
09:23

Pikamaajooksja Tiidrek Nurme kirjutab oma blogis, et tema selle aasta üheks suursündmuseks on olnud oma keenialasest treeningpartneri Ibrahim Mukunga Eestisse toomine.

„Oleks see tema Maarjamaale toomine ainult lennukipileti taga, siis oleks ta juba möödunud sügisel Tartu jooksuradadel jooksnud. Tegelikkuses on ühe aafriklase esmakordne Euroopasse toomine kaunis keeruline protsess,“ vahendab Nurme.

Kolmel korral sai kallivõitu viisataotlus eitava vastuse, mille järel kirjutati tulutult vastuväide Hollandi immigratsioonibüroosse. Kogu selle protsessi taga on olnud kümneid inimesi ning suuri spordiorganisatsioone. Vahepeal oli Tiidrek Nurme juba lootust kaotamas, kuni võttis appi oma hollandlasest sõbra ja belglasest mänedžeri.

Nende abiga läks viisataotlus läbi mängleva kergusega. Juba järgmisel päeval osteti lennukipilet, mis Ibrahim Mukunga Eestisse tõi. „Mukunga, welcome to my home country!“ jagas Nurme oma rõõmu.

Otse lennuki pealt sõideti Soome Tamperre võistlema, kus Nurme saavutas  1500 m jooksus ajaga 3.42.67 teise koha ja Mukunga 5000 m 13.57.34-ga kolmanda koha.

Tiidrek Nurme sõnul oli Mukunga jaoks tegu suurvõistlusega. Sportlasi söödeti, joodeti ja pandi magama mugavasse hotelli. Suurel staadionil oli palju rahvast, võistlejaid näidati suurel ekraanil. „Kõik see avaldas sügavat muljet tagasihoidlikule ja kasinuses elavale keenialasele,“ vahendas saarlane.

Nüüd valmistutakse laupäevaseks 3000 m jooksuvõistluseks Kohilas. Selle võistluse nimi on Ergo kergejõustiku finaal 2013. Pühapäeval plaanitakse osaleda ka Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksul.

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.