main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Järgmise stardi teeb Tiidrek Nurme staadioniringil. EKJ/Marko Mumm

Järgmise stardi teeb Tiidrek Nurme staadioniringil. EKJ/Marko Mumm

Tiidrek Nurme jooksis end poolmaratonis Eesti meistriks

Kategooriad: Kergejõustik
Autor: Alver Kivi
08.06.2019
22:57

Narva Energiajooksul joostud Eesti meistrivõistlustel poolmaratonis triumfeeris meestest Tiidrek Nurme, kes läbis 21,1 km pikkuse distantsi 1:07.11-ga. Ta edestas 1:13.50 jooksnud Roman Fostit ja 1:13.56 kirja saanud Raido Mitti.

“Stardis oli mulle väike üllatus, et keegi kaasa ei tulnud,” tunnistas Tiidrek Nurme, kes lootis, et hea sõber Ibrahim Mukunga siiski tuleb. “Tahtsin talle ära teha, sest meedia Eestis juba kurdab, et ta kogu aeg võidab, aga tuli välja, et peale minu oli täna ka teisi mehi, kes temast kiiremad olid. On võidetav mees.”

Tiidrek Nurme hinnangul jooksis ta vist esimese kilomeetri liiga kiiresti ja konkurendid hoidsid end tagasi. “Mina tegin oma tempot ikka edasi, teised vist jäid seda teise koha mängu tegema ja algusest peale,” märkis ta pärast ligi 30 kraadises kuumuses toimunud võistlust.

“Sain omas tempos joosta ja sealt see võit tuli, teised passisid üksteist ja nii see vahe kärises. Kuuma kannatasin ära, jää oli mütsi sees ja joogipudelid rajal. Tuli sellega arvestada ja ainult targa jooksuga saab sellises ilmas hakkama.”

Samas oli Narva jooks Tiidrek Nurmele ettevalmistuseks sügisel Dohas toimuvateks kergejõustiku maailmameistrivõistlusteks. Mehe sõnul on ta kogu aeg treeninud ja ennast töös hoidnud. Võistlus Narvas oli tema kalendris olemas, aga nii mõnegi teise jooksu on ta ära öelnud.

Juulikuus tahab Tiidrek Nurme joosta Euroopa karikavõistlustel 10 000 m, et siis hakata vaikselt Doha poole vaatama. “Tänane oligi minu jaoks ka õppetund sellises kliimas hakkama saamiseks. Seal on südaöösel start ning õnneks mitte päikese käes ja asfalt on ka natuke maha jahtunud. Maraton saab olema kindlasti Dohas üks suur väljakutse,” lausus jooksuäss.

Naistest olid kiireim Liina Luik 1:21.38-ga, 7. oli Liliana Torn 1:30,47-ga.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.