main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Keir-Christian Sugul. Elva Gümnaasium

Teedevalitsuse rändauhind seekord Elvasse

Kategooriad: Kabe
Autor: Alver Kivi
12.05.2023
12:26

Endise Saare Teedevalitsuse rändauhind kabes mängiti viimati välja 2020. aastal ja tookord võitis selle Ivar Truu. Edasi tulid koroona ja segased ajad- ning alles nüüd, 11. mail 2023. aastal taastati traditsioon Spordikeskuses mängitud kiirturniiriga.

Koosseis oli väheldane, kuid esinduslik. Äsja Türgis Euroopa noorte meistrivõistlustel kamaluga medaleid võitnud Muhu juurtega Elva koolipoiss Keir-Christian Sugul ja tema treener Algo Laidvee. Edasi eakad, kuid mängutugevuse säilitanud Järvamaa meistrikandidaadid Jüri Siim ning Priit Jürjo. Lõpuks saarlased Jaan ning Ivar Truu ja noorim osavõtja, Nooruse kooli poiss Siimeon Vahter, kelle jaoks see oli esimene nii tugeva koosseisuga võistlus.

Favoriitideks peeti Sugulit ja Laidveed. Nende omavahelise matši eelviimases voorus võitis Sugul 1,5:0,5 ning kuigi ta oli viimases voorus vaba, polnud kellelgi enam võimalik talle järele jõuda.

Kuid teiste auhinnakohtade eest oli heitlemist palju. Viimases voorus üllatas Ivar 2:0 võiduga Laidvee üle ning see tagas talle kindla teise koha. Laidveest möödus ka Jüri Siim, kes võitis viimases voorus Siimeon Vahterit. Siimeon väärib siiski täit tunnustust tubli mängu ja kogenud vastastega tehtud viie viigi eest.

Lõppjärjestuseks kujunes 1. Keir-Christian Sugul 9,5 p. (12-st), 2. Ivar Truu 9, 3. Jõri Siim 7, 4. Algo Laidvee 6, 5. Priit Jürjo 5, 6. Jaan Truu 3 ja 7. Siimeon Vahter 2,5 punkti.

Jaan Truu

 

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.