main banner
Saaremaa Spordisõber logo




Tarvas täienes esiliigas tegusid teinud saarlasega

Kategooriad: Korvpall
Autor: Alver Kivi
18.08.2021
17:39

Lisaks juba varem Rakvere Tarvase korvpallimeeskonnas mänginud Tormi Niitsile liitus tiimiga  ääremängija Gert Kaldmäe.

26-aastane ja 195 cm pikk Saaremaalt Orissaarest pärit Kaldmäe on varem korvpalli mängud Eesti meistrivõistluste madalamates liigades ning nüüd ootab teda ees meistriliiga debüüt.

Tarva peatreener Martin Müürsepp lausus, et teda paneb imestama, miks Kaldmäe sugune suur mees ei ole varem saanud võimalust mängida kõrgemal tasemel. “Tema oskused seda lubavad. Mina ootan huviga, mida ta suudab korda saata,” kommenteeris Müürsepp klubi kodulehele antud intervjuus.

Eelmisel hooajal viies kohtumises Eesti esiliigas Kadrina Karude ja enne seda aastaid Eesti Maaülikooli meeskonna mänguvormi kandnud Gert Kaldmäe näol on tegu saarlasega, kes sidunud end ülikooliõpingute järel Taaralinnas Lääne-Virumaaga – agronoomiharidusega mees omandas EMÜ-s magistrikraadi ning on sellest kevadest ametis Pajustis tegutsevas Pandivere Seemneviljaühistus. “Töökoht on [Rakverele] lähedal – jõuab kõike teha. Peab jõudma,” kostis Tarva värskeim täiendus.

Teadupoolest on Orissaarest pärit teinegi rakverlaste pallur, Tormi Niits. Mõlema mehe esimene treener oli Saaremaal legendaarne Mati Rüütel. “Tormi on mõni aasta noorem, aga samas kohas alustasime korvpalliga. Saaremaalt ikka tuleb häid mängumehi. Orissaarest on läinud poisse juba ka piiri taha,” selgitas Gert Kaldmäe.

Tarvasse tulekuga loodab Kaldmäe teenida peatreeneri usalduse ja ühes sellega mänguminuteid. “Eks näeb, mis saama hakkab, sest ma pole ju varem sel tasemel mänginud. Põnev kindlasti. Mul on hea meel, et sellise võimaluse sain,” rääkis ta. “Ka Rakvere on mulle varasemast tuttav – mõnus, rahulik koht.”

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.