main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Steven Kalf väljateenitud auhindadega. Erakogu

Steven Kalf väljateenitud auhindadega. Erakogu

Steven Kalf võitis Prantsusmaal velotuuri

Kategooriad: Jalgrattasport
Autor: Alver Kivi
20.05.2018
19:51

ASPTT Nancy meeskonda esindav jalgrattur Steven Kalf võitis Prantsusmaal amatööride mitmepäevasõidu Ronde Nancienne.

“Hetkel olen väga õnnelik ja natuke ka üllatunud selles tuuri võidus,” rääkis Steven Kalf. “Tuuri kolmas etapp oli väga mägisel ringil, aga ma suutsin liidri särgi esimeste meestega ülesse saada ja lõpus ka kolmas olla.”

Võistlus oli lahtine, mis tähendab tähendab seda, et iga päev said uued sõitjad peale tulla, aga kokkuvõttes võeti arvesse ainult need, kes sõitsid kõik etapid lõpuni. Reedel sõidetud 118 km pikkusel avaetapil oli Stevn Kalf seitsmes ja laupäeva hommikusel 100 km pikkusel teisel etapil viies, kuid tõusis sellega ka velotuuri liidriks.

Laupäeva pärastlõunal sõidetud kolmanda 68 km pikkuse etapi lõpetas saarlane kolmandana. Pühapäeval linnaringidel sõidetud viimasel etapil oli Kalf küll kuues, kuid sellest piisas üldvõiduks.

“Viimane etapp ehk kriteerium läks lõpus natuke nihu, sest jäin viimases kurvis teise tiimi lahtivedaja taha kinni ja pidin pidurdama, seetõttu said teised kohe suure eelise ja ei olnud midagi teha enam. Soovisin kangesti võita, aga kokkuvõtte võita on ka magus,” rääkis Steven Kalf.

Noormehe sõnul on velotuuri võit hetkel moraalile suur positiivne pauk. “Vorm on väga hea ja soovin seda realiseerida veel järgmistel võidusõitudel,” lausus Steven Kalf. “Etapivõitu on kindlasti mõnes mõttes kergem saada kuna siis ei ole sa nii öelda “liikuv sihtmärk”, nagu ma viimasel etapil kriteeriumil tunda sain. Aga samas võita ei ole kunagi lihtne.”

Järgmine sõit on Steven Kalfil nädalavahetusel ja see on Eliit kategooria päris mägine võistlus, kuhu saarlane läheb endast parimat andma.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.