main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Toetust sai ka FC Kuressaare peatreener Roman Kožuhhovski. Alver Kivi

Toetust sai ka FC Kuressaare peatreener Roman Kožuhhovski. Alver Kivi

Spordile jagati kriisiabi

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
06.06.2020
08:51

Lõppenud on meistriliigade jätkusuutlikkuse, liikumisharrastuse ürituste jätkusuutlikkuse ning noori treenivate treenerite täiendava toetuse taotlusvoorud, mille tulemusena toetati koroonakriisist räsitud spordivaldkonda ligi 1,6 miljonit euroga. Toetused makstakse välja 7 tööpäeva jooksul.

“Nende toetustega aitame spordiorganisatsioonidel ja võistlussarjadel tardumusest üle saada. Liikumisharrastuse ja spordiga, seega tugeva tervisega, ongi kõige parem astuda vastu ka kõiksugu viiruste võimalikele järgmistele lainetele ja nad maha murda,” ütles kultuuriminister Tõnis Lukas.

“Toetasime rahaeraldistega võimaluste piires kõiki organisatsioone, kes toetuse tingimustele vastasid. Nüüd saame hakata järgmiseks võistluseks tippvormi ajastama ning ei pea muretsema, kas meie lemmikvõistlus või lapse trenn ka tulevikus ikka toimub.”

Võistkondlike sportmängude täiskasvanute Eesti meistriliigade jätkusuutlikkuse toetamiseks ette nähtud summast sai Eesti Jalgpalli Liit 521 682, korvpalliliit 406 991 ja võrkpalliliit 192 039 eurot. Jalgpallitreeningute osas said juriidilistest kehadest toetust FC Kuressaare 624 ja FC Kuressaare Jalgpallikool 1375 eurot.

Lisaks sai toetust Saaremaa spordikool 1500 ja võimlemisklubi Pärl 281 eurot.

Spordivaldkonnas käivad veel kaks taotlusvooru – spordiobjektide valdajate toetuseks on planeeritud 400 000 eurot ning spordialaliitude toetuseks 800 000 eurot.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.