main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Siim Hiie ametis. Erakogu

Siim Hiie ametis. Erakogu

Siim Hiie asub spordikooli korvpallitreeneriks

Kategooriad: Korvpall
Autor: Alver Kivi
06.06.2016
16:43

Tartu Ülikooli Kehakultuuri teaduskonna Spordijuhtimise ja pallimängude eriala lõpetanud ning korvpallitreeneri V kvalifikatsiooni omav Siim Hiie hakkab tööle Saaremaa spordikoolis.

Saaremaa spordikooli direktor Mati Mäetalu ütles, et eelkõige soovitakse uue treeneri kaasamisega parandada tööd päris noorte ja algklassi lastega. „Enn Laanemäe on teinud head tööd, kuid kuna ta on täiskohaga SÜG-is õpetaja, siis ajaressurssi napib. Tahame, et noored kaduma ei läheks ja kuna Siim Hiie tahtis ise Saaremaale tulla, siis oligi meil lahendus olemas,“ märkis ta.

Siim Hiie töötas seni korvpallitreenerina Tallinna Reaalkooli Spordiklubis ning Kesklinna ja Viimsi Korvpalliklubis, kus treenis 8-14 aastaseid noormehi. Samal ajal oli ta õpetaja Tallinna Reaalkoolis ja Lilleküla Gümnaasiumis.

„Mul on vedanud, et olen saanud töötada koos selliste väga heade treeneritega nagu Indrek Visnapuu, Alari Põllu, Tanel Einaste, Indrek Ruut ja teised,“ rääkis Siim Hiie, kes on osalenud ka mitmetel rahvusvahelistel koolitustel, mis annab laialdased teadmised selle ala noortega tegelemisel.

Saaremaal hea kaugviskajana tuntud Siim Hiie sõnul jõuab ta kodusaarele tagasi paljude heade asjade kokkulangemisel. Tema perre sünnib suvel poeg ja soov Saaremaale elama tulla on abikaasaga alati olnud.

Võimalus tulla ja tegeleda enda erialaga süvitsi just Saaremaa spordikoolis sai teoks tänu linnapea Madis Kallase, spordikooli direktori Mati Mäetalu ja MTÜ Saaremaa Korvpall eestveadaja Riivo Alliku aktiivsele tegutsemisele. „Kuressaares on väga head tingimused noortel enda arendamiseks ja treenimiseks, kuna siin korralikud saalid, terviserajad ja koolid üksteisele väga lähedal,“ leidis Siim Hiie. „Samuti on siin aktiivne kogukond ning suure spordihingega ettevõtjad, kes annavad olulise panuse noorte arengusse ja paremate tingimuste loomisesse.“

Saaremaa spordikoolis hakkavad Siim Hiie käe all treenima 8-16 aastased poisid ja tüdrukud. Ta ootab lapsi liituma ka maakoolidest ja naabervaldadest. Augustis on planeeritud lastele lõbus ning korvpalli tutvustav laager, kus on siis võimalus registeerida uueks õppeaastaks. Info selle kohta tuleb juulis.

Noortetöö vajab tõhustamist

Siim Hiie hinnangul ei ole viimastel aastatel Kuressaares noori korvpallureid peale kasvanud ja sellest on väga kahju. „Teistel spordialadel on pidevalt järelkasvu peale tulemas, kuna seal tegeletakse aktiivsemalt ala populariseerimisega nii ürituste korraldamistega, kui ka meedia kaasamisel,“ märkis ta.

„Müts maha Enn Laanemäe ja Marko Oolu ees, kes on vaevaks võtnud juhendada võistkondi meeste sarjades, mis anna väljundi meie noortele. Orissaares tegeleb noortega mitu head treenerit ning korvpalli kandeala on seal pidevalt laienemas.“

Samas näeb Siim Hiie paljude noorte arengus probleemi, sest väikesed kohad hoiavad oma juhtmängijat kinni põhjendusega, et tema lahkumisel rühm laguneb.

„Aga poiss, kellel ei leidu kodukandis treeningul vastaseid, peaks harjutama just tõsises konkurentsis, mis teda edasi viiks,“ lausus Hiie. „Eesti on väike ning treeneri kohustus peaks olema suunata parimad sportlased talle arenguks parimatesse tingimustesse. Konkurents viib edasi, sest paigalseis saab mingil hetkel saatuslikuks, midagi hakkab ühel hetkel kärisema ja see paistab kohe välja. Kindlasti tõhustan aktiivsemat koostööd Orissaare treeneritega, et paremad õpilased saaksid koos harjutada ja võistelda, millest võidaks Saaremaa korvpall kõige rohkem.“

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.