main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Siim Ennemuist väljakul. Gertrud Alatare/volley.ee

Siim Ennemuist väljakul. Gertrud Alatare/volley.ee

Siim Ennemuist rannavolles võidukas

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
13.06.2022
11:20

Nädalavahetusel Rakveres toimunud Eesti rannavolle karikasarja Kiirkasiino suvetuuri avaetapil Škoda Rakvere Cupil võidutsesid Siim Ennemuist ja Urmas Piik.

Pühapäevane mängupäev algas naiste poolfinaalidega. Meeste esimene poolfinaal Dmitri Korotkov – Jaan Rebeli ja Siim Rantanen – Sander Talistu vahel algas tasavägiselt, ent peale 8:8 viigiseisu tegi Korotkov – Rebel tugeva spurdi ja kallutas esimese geimi kindlalt 21:12 enda kasuks. Teist geimi alustasid paremini Korotkov – Rebel, kes lasid küll vastased geimi keskel tagasi mängu, aga võtsid tarkade lahenduste ning Rantaneni ja Talistu eksimuste toel teise geimivõidu ning edenesid 2:0 (21:12, 21:15) võiduga finaali, vahendab volley.

Meeste teises poolfinaalis Karl Jaani – Ragnar Pähna ja Siim Ennemuist – Urmas Piigi vahel alustas kindlamalt viimane paar, keda saatis kogu esimese geimi vältel mõnepunktine edu. Seisuks 18:18 võitlesid Jaani – Pähn välja ka viigi, ent järgmised punktid kuulusid Ennemuistile ja Piigile ning tasuks 21:18 geimivõit. Ennemuisti ja Piigi edu kandus ka teise geimi, sest peale esimese paari punkti kaotust kosuti kiirelt ning ülejäänud geim kulges nende taktikepi järgi. 2:0 (21:18, 21:13) võiduga edeneti finaali.

Meeste pronksimängus läksid vastamisi esineliku üllatusmehed Karl Jaani ja Ragnar Pähn ning Siim Rantanen ja Sander Talistu. Esimene geim kuulus kindlalt kogenud Jaani – Pähnale ning geimi lõppedes oli tablool seis 21:13. Teine geim pakkus rohkem närvipinget, sest geimi keskel mitme punktiga juhtima läinud Jaani – Pähn ei suutnud mitut matšpalli realiseerida. Geim lahenes siiski vanameistritele positiivselt, kui Pähn lahendas seisul 20:19 edukalt rünnaku ning võitis koos Jaaniga seega kogu mängu 2:0 (21:13, 21:19). Jaani ja Pähna jaoks oli Škoda Rakvere Cupi kolmas koht väärt avaldus, sest koos tehti vaid üks trenn ning Pähna jaoks oli pjedestaalikoht Eesti rannavolle karikasarjas elu esimeseks.

Meeste finaalis püüdsid esikohta Dmitri Korotkov ja Jaan Rebel ning Siim Ennemuist ja Urmas Piik. Võimalusterohke esimese geimi pöörasid enda kasuks viimased, võites esimese geimi tulemusega 21:17. Ka teine geim kulges ühes rütmis ning ebasobilike emotsionaalsete avalduste eest teenisid kollase kaardi nii Jaan Rebel kui Urmas Piik. Meeste finaalkohtumine lõppes sarnaselt kõigi pühapäevaste mängudega seisul 2:0 (21:17, 21:18), kui otsustavatel hetkedel olid rünnakul kindlamad Siim Ennemuist ja Urmas Piik.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.