main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Hindrek Pulga servid täna vastasele ohtu ei kujutanud. Alver Kivi

Hindrek Pulga servid täna vastasele ohtu ei kujutanud. Alver Kivi

Selver Tallinn vormistas Saaremaa VK-le esimese kaotuse

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
08.11.2017
21:56

Seni Balti liigas kindlalt kõik seitse kohtumist võitnud Saaremaa VK sai kirja esimese kaotuse, kui tunnistas võõrsil Selver Tallinna 3:1 paremust.

“Jäime hätta oma plaanide elluviimisega, ei suutnud vastast ohjata ja jäime vastuvõtuga hätta,” rääkis peatreener Urmas Tali, lisades, et vead tulid sisse ja parandamisruumi oli igal poolt.

Tallinnas Audentese spordihallis mängitud kohtumise esimeses geimis Mihkel Tanila kahest blokist 9:7 edu saanud Saaremaa avastas end peagi 14:16 kaotusseisust ja võõrustajate vedamisel mängiti ka lõpuni. Seisult 22:22 ei saadud servi hästi kätte ja Selver võitis 25:22.

Teises geimis jääb Saaremaa küll taha 3:5, kuid Rauno Tamme, Konstantin Ryabukha ja Tomaš Halanda vedamisel saadi ette 15:11. Siis aga lasti vastasel teha 6:1 vahespurt ja 17:16 juhtima asuda. Selver sai sellega initsiatiivi ja kuigi Siim Põlläär viis oma meeskonna veelkord 19:18 juhtima, kuid see oli ka kõik. Võõrustajad olid lõpus kindlamad ja võitsid taas 25:22.

Kolmas geim kulges Saaremaa vedamisel, Põlluääre ja Tamme rünnakutest saadi ette 13:9 ja kui Halanda lõi 20:17 tundus, et võit tuleb ära. Ometi jõudsid võõrustajad 23:23 viigini, kuid nende eksimus servil ja Halanda pommlöök tähendas Saaremaa 25:23 võitu. Vastuvõtu protsent ja rünnak paranesid tunduvalt.

“Nad mängisid teravamalt, kui esimeses karikamängus,” tõdes Urmas Tali. “Riskisid serviga, me ei saanud hästi vastu. Nende side sai tõsta kuhu tahtis ja me ei saanud selle pealt blokki ette.”

Neljandas geimis saavutatud hoogu hoida ei suudetud. Kiirelt jäädi kaotusseisu 0:5 ja 5:10 ning kuigi saarlaste parimana 15 punkti toonud Halanda blokist vähendati vahe 16:19-le oli kontroll võõrustajate käes ja nad vormistasid võidu 25:21.

Saaremaa mõlemad diagonaalründajad jäid miinusesse. Alguses proovis treener Urmas Tali Hindrek Pulka ja siis Siim Põlluäärt ning lõpuks oli väljakul taas Pulka. Põlluäär kogus 8 (-2; 44%), Pulk 7 punkti (-4; 29%).

“Proovisime neid vaheldumisi,” märkis Urmas Tali. “Nad said hästi bloki ette, aga üldiselt jäi asi rohkem siiski meie kehva vastuvõtu taha.”

Saaremaa meeskonna kõige resultatiivsem oli Tomaš Halanda 15 punktiga, Konstantin Rjabuhha kogus 11 punkti (kasutegur +11, rünnak 11st 11).

Äkki tuli kaotus just õigel ajal? “Iga võit ja iga kaotus annab midagi,” märkis peatreener. “Oluline on õiged järeldused teha, et kahe nädala pärast karikamängul juba oma plussid paremini välja tuua.”

 

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.