main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Sander Laht rünnakul. Allan Mehik

Sander Laht rünnakul. Allan Mehik

Sander Laht: oleme harjutanud värava löömist

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
03.03.2020
09:47

Kui eelmisel aastal oli jalgpalli Premium liigas FC Kuressaare üks suuremaid probleeme värava löömine, siis meeskonna esiründaja Sander Lahe sõnul on rünnak tänavu tõhusam ja seda tõestavad ka hooaja eelsed kohtumised, kus alati sahistati.

„Oleme harjutanud väravate löömist ja seni nullimänge pole meil olnud,“ märkis Sander Laht. „Oleme loonud momente ja see näitab progressi. Nüüd loodame, et pallid hakkavad ka sisse minema. Taktikaliselt oleme mitmekülgsed ja kõik oleneb olukorrast. Vastavalt mängu käigule ja vastasele oleme valmis asju muutma, kui midagi välja ei tule. Aga kõike ei saa ju ka välja öelda.“

Sander Laht ütles, et üldpildis on meeskond hooajaks üsna hästi valmis, trennid on olnud väga heal tasemel ja treeningmahud tõusid. Mehed on teinud Roman Kožuhhovski käe all kindla ideega hästi palju pallitrenne, mida varem Tallinna treeninggrupis ei olnud.

„Kuna mina olin treener oli väga keeruline juhendada ja pigem hoidsime ennast lihtsalt vormis,“ selgitas ründaja. „Nüüd on tegevusel olnud konkreetne idee ja see kajastub ka meie hooajaeelsetes mängudes. Palju asju on külge jäänud, kõik on andnud endast sada protsenti ja julge tunne on mängudele vastu minna.“

Sander Lahe sõnul on peatreener sisendanud hästi palju eneseusku, sest just see on olnud Kure mängijatele üks suuremaid puuduseid. „Romanil on õnnestunud meisse süstida vaimset ja mentaalset tugevust,“ selgitas ründaja.

„Tegelikkuses oskame ju kõik jalgpalli mängida ja kõigil on olemas tase mängida Premium liigas. Praegu oleme saanud meeskonna ühtseks ja kõik usaldavad teineteist ning see on Romani teene.“

Samas tõdes Sander Laht, et kuigi hooajaeelsed mängud läbiti kaotuseta ei näita need suures pildis midagi, sest katsetamist oli palju ja koormused kõrged. „Aga oleme suutnud need mängud just mentaalse poolega keerata enda kasuks ja kindlasti oleme hakanud palliga rohkem mängima. Kas see ka punktidele mängus hakkab nii hästi realiseeruma paistab üsna pea,“ lausus ta.

Nagu klubi juhtkond, mängijad ja fännid on välja käinud saab meeskonna esmane eesmärk olema liigasse otse püsima jäämine. „Ülejäänud asjad jäävad meeskonna sisse, aga kõik on konkreetselt paika pandud,“ ei soovinud Sander Laht minna konkreetseks.

„Heal päeval võime võtta punkte kõigilt. Premium liigas meid keegi ei hirmuta, teame miks me siin oleme ja oleme oma võimetes kindlad. Esimene mäng Levadiaga saab olema huvitav, sest Martin Reim on kindlasti nende mängu pisut muutnud ja vaatame, mis esimene kohtumine toob.“

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.