main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Sander Laht teel väravale. Alver Kivi

Sander Laht teel väravale. Alver Kivi

Sander Laht kümne parema poolkaitsja hulgas

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
01.11.2018
08:49

Jalgpalliportaal Soccernet valis tänavuse Premium liiga kümne parema poolkaitsja hulka FC Kuressaare liidri Sander Lahe. 27-aastane vasakäär on löönud 30 mänguga 13 väravat, neist 2 penaltist ja andnud 4 väravasöötu.

„Kindlasti on see tunnistus sellest, et Sander mängib väga stabiilselt,“ rääkis FC Kuressaare peatreener Jan Važinski. „Kui vaadata hooaja algust, siis mängis ta rohkem tõusva kaitsja positsioonil, aga sel hetkel oli ta seal võistkonnale vajalik. Pärast esimest ringi hakkas ta mängima ründava poolkaitsjana ja isegi ründajana ning ta oli kogu aeg terav.“

Jan Važinski ütles, et kui me vaatame praegu Premium liiga väravalööjate edetabelit, siis on Sander Lahel kirjas 13 tabamust, ehk siis tulemus, milleni on jõudnud poolkaitsjad tugevatest meeskondadest, kes enamasti väljakul domineerivad ja rohkem ründavad. „See Sanderi väravate arv kindlasti midagi näitab,“ märkis ta.

Jan Važinski hinnangul on Sander Laht kindlasti üks FC Kuressaare võtmemängija ja see kuidas ta meeskonna sees toimetab on positiivne. „Sander ei tähtsusta enda panust üle ja ei saa öelda, et ta tõmbab mängul ainult tekki enda peale. Ta on võistkonnamängija,“ tõdes peatreener.

Jan Važinski sõnul ei ole Sander Laht samas mänginud välja oma maksimumi ja potentsiaal on veel täielikult kasutamata. “Näiteks standardolukordi hakkas ta realiseerima alles hooaja teises pooles ning karistuslöökides ja nurgalöökides saab ta olla veelgi parem. Kui vaadata tema töömahtu, kus ta on füüsiliselt väga tugev, siis ma ei ütle, et Sander on saavutanud oma lae,“ lausus ta.

Aga kas nii hea mäng tähendab seda, et Sander Laht on suuremate klubide huviorbiidis ja FC Kuressaare võib oma liidrist ilma jääda? „Väga raske küsimus, kui mina oleks kusagil mujal, ma teeksin sellise pakkumise,“ rääkis Jan Važinski.

Veel valiti esikümnesse

FC Flora – Rauno Alliku ja Zakaria Beglarišvili

FCI Levadia – Muamer Svraka, Gando Biala, Mark Oliver Roosnupp, Juri Tkatšuk

Nõmme Kalju – Marko Brtan, Reginald

Tallinna JK Kalev: Abdoul Karim Conte, Igor Subbotin

Paide Linnameeskond: Andre Frolov

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.